Mercedes-AMG GT4 - tak wygląda konkurent Porsche Panamery

Niemcy przywiozą do Genewy koncepcyjne auto dające przedsmak tego jak będzie wyglądał nowy, wyjątkowo interesujący model. 

Mercedes-AMG GT4 Schultedesign
Mercedes-AMG GT4

Czterodrzwiowe coupe nawiązujące stylizacją do modelu AMG GT byłoby trzecim, po SLS AMG i wspomnianym AMG GT, modelem stworzonym przez dział niemieckiej marki odpowiedzialny za najbardziej sportowe modele.

GT4 ma być konkurentem Porsche Panamery, BMW 6 Gran Coupe, czy Audi S7/RS7. Do jego napędu posłuży prawdopodobnie czterolitrowe V8 twin-turbo, przygotowane dla najmocniejszej odmiany modelu E63. Mówi się, że będzie miało ponad 600 KM mocy i będzie napędzać cztery koła. Z czasem do sprzedaży ma trafić także wersja z trzylitrowym silnikiem R6.

Całe auto ma powstać na modularnej platformie MRA, którą producent wykorzystał do budowy modeli C63, E 63 oraz S63. Jak na sportowy model przystało, w konstrukcji GT4 nie zabraknie lekkich materiałów, takich jak aluminium, czy formowana na gorąco stal o wysokiej wytrzymałości, które pomagają w obniżeniu masy pojazdu i poprawiają właściwości jezdne.

 Mercedes_AMG GT4

AMG GT4 to dopiero rozgrzewka – Mercedes chce rozwinąć gamę modeli oznaczonych pierwszymi literami nazwisk założycieli sportowej dywizji marki do 48 (Hans Werner Aufrecht (A) i Erhard Melcher (M), trzecia litera to pierwsza litera miasta, w którym urodził się pierwszy z nich (Großaspach). Najbardziej ciekawie zapowiada się nowy hipermodel AMG F1.

Mercedes nie pokazał jeszcze zdjęć konceptu, ale my mamy już grafiki, przedstawiające, jak może wyglądać AMG GT4, gdy na przełomie 2018 i 2019 roku wejdzie do seryjnej sprzedaży. Liczymy, że będzie wyglądał podobnie do wizji naszego artysty – zgodzicie się, że z takim nadwoziem będzie się sprzedawał jak zły? 

REKLAMA