Mercedes-AMG GT4 - zapowiedź nowej "wyścigówki"

Producent samochodów ze Stuttgartu przedstawił zdjęcia nowego modelu. tym razem chodzi jednak o samochód wyścigowy klasy GT4. Oto zapowiedź Mercedesa-AMG GT4.

Mercedes-AMG GT4
Mercedes-AMG GT4

Nowy model przygotowany do startów na torach będzie bazował na Mercedesie-AMG GT R, który zadebiutował w tym roku. Wyścigi klasy GT4 bardzo prężnie się rozwijają, a swój samochód wyścigowy szykuje także BMW.

 

 

AMG GT4 wyróżnia się potężnymi chrapami w zderzaku, dodatkowym spojlerem oraz wylotem powietrza na masce i dwóch po bokach auta. Poza tym auto jest wyraźnie poszerzone i ma ogromne skrzydło z tyłu oraz dyfuzor.

Mercedes-AMG GT4
Mercedes-AMG GT4

Na razie Mercedes nie zdradza szczegółów związanych z mocą auta. W Mercedesie-AMG GT R pracuje motor 4.0 V8 biturbo, który oferuje moc 585 KM. Auto waży 1554 kg, ale wyścigowy samochód GT4 będzie zapewne lżejszy o naet 300 kg.

Ostatnio samochód w specyfikacji GT4 zaprezentował Ford. Wyścigowy model został zbudowany na bazie Mustanga. Mercedes zapowiadając auto klasy GT4 podkreśla, że chce rozszerzyć ofertę samochód wyścigowych dla zespołów prywatnych. Do tej pory w swojej ofercie firma ma jedynie Mercedesa-AMG GT3.

"Opracowanie Mercedesa-AMG GT4 to kolejny ważny krok w rozbudowywaniu programu sportowego Mercedes-AMG. Ogromna ilość informacji, które dostaliśmy od naszych klientów korzystających z AMG GT3 oraz rosnące zainteresowanie autami wyścigowymi GT4 tylko wzmocniła naszą decyzję. Cieszymy się, że w przyszłości możemy trafić do większej grupy tak amatorów jak i profesjonalnych kierowców oraz zespołów" - skomentował Tobias Moers, szef Mercedes-AMG.

REKLAMA