Mercedes-AMG Project One już jeździ. Wirtualnie

Mercedes-AMG Project One to niezwykły hipersamochód opracowany przez inżynierów Mercedesa i AMG. Teraz każdy może poczuć radość z prowadzenia tego auta. Przynajmniej wirtualnie, w grze Forza Horizon 5.

Mercedes-AMG Project One w grze Forza Horizon 5 fot. materiały prasowe
Mercedes-AMG Project One w grze Forza Horizon 5

Dzięki ścisłej współpracy między Mercedes-AMG i Microsoftem, w długo wyczekiwanej, otwartej grze Forza Horizon 5, zasiąść można za sterami modelu Mercedes-AMG Project One i poczuć, jak mówią producenci gry, "hiperrealistyczne wrażenia z jazdy hipersamochodem". To wyjątkowa okazja, by nie tylko pojeździć tym ściśle limitowanym pojazdem, ale by pojeździć nim w ogóle. Do tej pory bowiem auto nie wyjechało jeszcze do klientów, którzy już dawno zamówili całą pulę.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Mercedes-AMG Project One na targach gier

Podczas cyfrowych targów gamescom 2021 oddział Xbox Game Studios firmy Microsoft zaprezentował zupełnie nowy gameplay nadchodzącej gry Forza Horizon 5 – z udziałem Mercedesa-AMG Project ONE "Forza Horizon Edition". Wirtualny odpowiednik hipersamochodu z techniką napędu Formuły 1 zachwyca poziomem szczegółowości i najwyższą obecnie wiernością odtworzenia w cyfrowym świecie.

Gracze przenoszą się do hiperrealistycznego, otwartego świata, w którym przedstawiono krajobraz Meksyku. Również wrażenia z jazdy topową maszyną firmy z Affalterbach są niesamowicie realistyczne. Wirtualne przyspieszanie, hamowanie i zwinność prowadzenia, a także aktywna aerodynamika odpowiadają rzeczywistym zachowaniom oraz cechom przyszłego samochodu. A to nie koniec zabawy: na udział w niemal nieograniczonych przygodach w grze Forza Horizon 5 czekają też kolejne modele Mercedesy-AMG o wysokich osiągach.

REKLAMA

REKLAMA

Mercedes-AMG Project One w grze Forza Horizon 5 fot. materiały prasowe
Mercedes-AMG Project One w grze Forza Horizon 5

Najwyższy poziom realizmu w grze

Bardzo realistycznie przedstawiono szczególne cechy unikalnego, dwudrzwiowego samochodu. Dzięki różnym programom jazdy – torowym i drogowym – zakurzone meksykańskie tory można pokonywać tak dynamicznie jak asfaltowe. Starannie odtworzono także działanie aktywnej aerodynamiki hipersamochodu z Affalterbach. Społeczność graczy może liczyć na zapierające dech w piersiach osiągi 1000-konnej maszyny i cyfrową maksymalną prędkość przekraczającą 350 km/h.

W rzeczywistym świecie Mercedes-AMG Project ONE jest ściśle limitowany do 275 sztuk. Cieszymy się, że teraz jego idealny cyfrowy wariant świętuje swój ekskluzywny debiut w grze Forza Horizon 5 – powiedział Philipp Schiemer, prezes zarządu Mercedes-AMG GmbH.

Samochody Mercedes-AMG były obecne w każdej grze Forza, jednak po raz pierwszy nasza współpraca owocuje umieszczeniem maszyny Mercedes-AMG na okładce. Nie wyobrażam sobie jednak, by zacząć od bardziej ekscytującego samochodu niż Mercedes-AMG Project ONE – jest naprawdę niesamowity – powiedział Alan Hartman, wiceprezes Forza Racing Franchise, Xbox Game Studios.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA