Mercedes-AMG S63 Cabrio już niebawem

To pierwsza generacja Mercedesa Klasy S, która doczekała się wersji z otwartym nadwoziem. Tak ciekawej premierze towarzyszyć będzie ryk V-ósemki wersji AMG S63 Cabrio. 

fot. worldcarfans.com
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 438 500 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

To była tylko kwestia czasu. Po tym, jak Mercedes pokazał oszałamiającą wersję coupe swojej limuzyny jasnym było, że otwarta wersja cabrio to niemal „oczywista oczywistość”. Kiedy pozbawione sztywnego dachu auto stało się rzeczywistością, aż szkoda byłoby nie przyprawić go trzema literkami „AMG”. Choć jeszcze pod ukryciem kamuflażu, Mercedes-AMG S63 Cabrio już pręży muskuły przed swoją premierą, która być może odbędzie się razem z odsłonięciem spokojniejszych wersji S-Klasy Cabrio.

REKLAMA
fot. worldcarfans.com
fot. worldcarfans.com
   

Ani stylistycznie, ani tym bardziej mechanicznie, otwarta wersja Mercedesa-AMG S63 raczej nikogo nie zaskoczy. Pomimo iż przechodzący przedprodukcyjne testy egzemplarz korzysta jeszcze z maskowania w tylnej części nadwozia, to złudzeń nie ma – główną cechą odróżniającą te wersje będzie „szmaciany”, chowany pod pokrywą bagażnika dach.

Pod maską, podobnie jak w S Coupe, swoje miejsce znajdzie 5,5-litrowy silnik V8 generujący ogromną moc 577 KM. Ten tabun koni mechanicznych pozwala zamkniętej wersji rozpędzić się do pierwszej „setki” w zaledwie 4,2 s. Tradycyjnie już, prędkość maksymalną ograniczono do 250 km/h, ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że kres możliwości tego auta znajduje się gdzieś dużo, dużo dalej. Kabriolet dysponować będzie podobnymi osiągami, choć mogą one nieco różnić się in minus, co wynika z większej wagi pojazdu i konstrukcji jego nadwozia. 

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA