Mercedes-AMG SL powraca – pierwsze zdjęcia

Nowa generacja Mercedesa SL zadebiutuje niebawem, a my zobaczyliśmy właśnie pierwsze zdjęcia luksusowego roadstera. Z istotnych kwestii – powraca układ siedzeń 2+2.

Mercedes-AMG SL 2021 fot. materiały prasowe
Mercedes-AMG SL 2021
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 83 148 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-4
SPRAWDŹ OFERTY

Nowym Mercedesem SL zajmie się tym razem Mercedes-AMG, a nadwozie modelu, choć nie mamy jeszcze oficjalnych jego zdjęć, ma być podobne do Mercedesa-AMG GT. Skoncentrujmy się jednak póki co na wnętrzu, bo tutaj producent uchylił rąbka tajemnicy.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Jak wspomnieliśmy, w modelu SL powraca – po raz pierwszy od roku 1971 i modelu o oznaczeniu R107 – układ siedzeń 2+2, co oznacza, że na pokład zabrać można będzie nie jednego, a troje pasażerów. Ale żeby nie było tak pięknie, te dwa miejsca z tyłu są symboliczne, czego nie ukrywa sam producent, podając że zmieszczą się tam osobnicy o wzroście do około 150 cm. Jak widać na fotografiach, niewiele jest tam także miejsca na nogi i konieczny będzie kompromis między wygodą siedzących z przodu, a przestrzenią dla tych z tyłu.

Mercedes-AMG SL 2021fot. materiały prasowe
Mercedes-AMG SL 2021

Zdjęcia prezentują także deskę rozdzielczą modelu, która inspirowana jest rozwiązaniami z nowej Klasy S, z domieszką sportowego charakteru modeli AMG GT, ale styliści mieli się także opierać na designie klasycznego 300 SL Roadstera z lat 50. ubiegłego wieku. Nutką rasowej, sportowej legendy modelu SL jest wykorzystanie stylowych, okrągłych kratek nawiewu, które z powierzchni deski rozdzielczej wyłaniają się w postaci efektownych, choć lekko tylko zarysowanych garbów.

Mercedes-AMG SL 2021fot. materiały prasowe
Mercedes-AMG SL 2021

Duchem nowoczesności jest z kolei duży pionowy ekran multimedialny o przekątnej 11,9 cala, któremu w SL-u można dodatkowo zmieniać kąt nachylenia, poprawiając w ten sposób czytelność w słoneczne dni, przy opuszczonym dachu. Oprócz tego przed oczami kierowcy widoczny jest ekran wirtualnych zegarów o przekątnej 12,3 cala, a na życzenie zamówić można także trójwymiarowy ekran head-up.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Co jeszcze wiemy o nowym SL-u? Jego konstrukcja opierać się będzie na lekkich materiałach, jak aluminium, magnez, kompozyty i stal, a masa zostanie obniżona aż o 270 kg w stosunku do poprzednika. Przy tym udało się zwiększyć sztywność nadwozia – aż o 50 proc. w stosunku do AMG GT Roadstera. W dużej mierze oszczędność masy wynika też z wykorzystania miękkiego dachu.

Na koniec dodajmy, że Mercedes-AMG SL będzie po raz pierwszy w historii modelu dostępny z napędem czterech kół AMG 4MATIC+, a wśród jednostek napędowych znajdą się zarówno rzędowe szóstki, jak i rasowe V8, w topowym wariancie dysponujące mocą przeszło 800 KM. Oficjalna premiera już niebawem, jeszcze tego lata.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA