Mercedes-AMG: Super auta są za drogie

Następca modelu Mercedes SLS AMG - to temat wciąż będący na topie. Niemcy ze Stuttgartu nadal odpowiadają wymijająco i nie chcą jednoznacznie określić, czy pojawi się następca SLSa. Jakie są na to szanse?

Mercedes AMG GT S
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 436 800 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-3, hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tobias Moers, szef Mercedsa-AMG w wywiadzie udzielonym serwisowi Autoblog stwierdził, że super auta "są złe z biznesowego punktu widzenia". Prezes pomarudził, ale nie chciał dać odpowiedzi, czy "punkt widzenia" wpłynie na przyszłość super sportowych modeli Mercedesa.

REKLAMA

Mercedes-AMG GT nie jest bezpośrednim następcą SLS AMG, to całkowicie nowy, osobny model w gamie producenta ze Stuttgartu. Obecnie gama modeli AMG powiększyła się o dwa odświeżone modele SL63 i SL65 AMG, a następną nowością ma być nowy Mercedes E63 AMG, który będzie zasilany przez silnik 4 l twin-turbo V8 o mocy 600 KM. W przyszłym roku powinniśmy zobaczyć wzmocnioną wersję AMG GT, tę oznaczoną jako Black Series. Pod koniec września auto przyłapano na testach.

Jeśli Mercedes pracuje nad następcą SLSa, to dziś tego nie potwierdzą. Z prostej przyczyny, na razie priorytetem jest sprzedaż AMG GT. Gdy auto zadomowi się na rynku, wyczerpie się pomysł na ten model, to wtedy Mercedes wprowadzi na rynek następce SLS. Naszym zdaniem może się to stać jeszcze przed końcem dekady.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA