Mercedes-AMG pokaże 10 nowych modeli

Odział zajmujący się projektowaniem najszybszych odmian Mercedesów idzie jak burza - co miesiąc dowiadujemy się o nowym modelu, a rok po roku słyszymy o rekordowej sprzedaży. Teraz zapowiedziano ekspansję - do końca 2016 roku pojawią się kolejne auta.

Mercedes AMG GT S
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Ile modeli widnieje w katalogu Mercedesa-AMG? 10? 20? Nie. Odział Mercedesa ma obecnie aż 38 odmian swoich samochodów - począwszy od małego A45, przez sportowego GT S, na potężnym S65 Coupe kończąc. Oczywiście taka liczba wynika np. z różnych rodzajów nadwozia i różnych wersji silnikowych. Jest kilka odmian klasy C (C63, C43, coupe, cabriolet, kombi), wiele wariacji na temat klasy S (S63, S65, S63 Coupe, S65 Coupe) czy dwie potężne odmiany terenowej klasy G (G63, G65). Do tego dochodzą odmiany "S", czyli wzmocnione wersje, wzmocnionych Mercedesów. O zawrót głowy nie trudno.

"Do końca roku będziemy mieli w ofercie 48 samochodów z logo AMG" - stwierdził Tobias Moers, szef Mercedes-AMG. Oznacza to, że w cennikach pojawi się 10 kompletnie nowych samochodów. Spodziewamy się debiutu takich samochodów jak GLC 63 Coupe, GLC 63 S Coupe, C 63 kabriolet oraz GT Black Series.

Tobias Moers wspomniał także o salonach sprzedaży z wydzieloną strefą AMG - "rozwijamy koncepcję osobnych salonów sprzedaży dla aut Mercedes-AMG. Niedługo otworzymy jeden w Japonii i rozmawiamy o wdrożeniu tego pomysłu w Australii". W samych Stanach Zjednoczonych jest ponad tuzin takich salonów. Ale jest to rozwiązanie dobrowolne i Mercedes nie wymaga od dealerów wyodrębniania salonów sprzedaży AMG.

REKLAMA