Mercedes - Benz CLA 45 AMG Racing Series: kolejna wyścigówka z "gwiazdą"

Zadowoleni z sukcesu wyczynowego SLS-a GT3, inżynierowie Mercedesa wprowadzają w życie projekt mniejszego i tańszego wyścigowego auta.

Mercedes - Benz CLA 45 AMG
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 128 100 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Mercedes nie przedstawił dokładnej specyfikacji modelu, lecz wiadomo, że samochód będzie dostępny z 2-litrową, czterocylindrową jednostką z turbo. Auto będzie dostosowane do montowania różnych silników i skrzyń biegów w zależności od serii wyścigowej w jakiej przyjdzie mu startować.

Mercedes CLA 45 Racing Series może posiadać napęd na przednie lub wszystkie koła. Auto zostało znacząco zmodyfikowane. Poszerzono rozstaw kół, obniżono i utwardzono zawieszenie oraz zamontowano klatkę bezpieczeństwa, wyścigowe "kubły" oraz mocniejsze hamulce. Sportowa kierownica została zespolona z wyścigowymi łopatkami do zmiany biegów, a o bezpieczeństwo kierowcy dba system gaśniczy.

Aby możliwe jak najbardziej odchudzić samochód, wyrzucono większość materiałów we wnętrzu - kokpit pozostał jednak obszyty skórą, co jest nieco dziwnym zabiegiem. Także karoseria jest znacznie lżejsza niż w seryjnym CLA AMG. Większość jej części została zbudowana z włókien węglowych.

Karoserie poszerzono i poszarpano wlotami powietrza, błotniki "nadmuchano" oraz zamontowano pokaźnej wielkości tylne skrzydło - wszystko to dla lepszej aerodynamiki.

Więcej szczegółów poznamy na nadchodzących targach motoryzacyjnych we Frankfurcie.

amis

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA