Mercedes-Benz G 500 4x4²: Żółty potwór

Wściekło żółty Mercedes G 500 4x4² ma 4-litrowy silnik twin turbo V8 o mocy 422 KM i ogromne, 22-calowe koła. Przy takim zestawie żaden teren mu nie straszny.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 533 900 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Po informacji o wycofaniu Mercedesa G63 AMG 6x6, wielu miłośników offroadu (z grubym portfelem) musiało się zasmucić. Bez obaw! Teraz Mercedes przedstawia (tylko) 4-kołową wersję tego "łazika". Jest tańsza, mniejsza, ale równie imponująca.

REKLAMA

Najbardziej imponująca część tego auta to ogromne, 22-calowe felgi z potężnymi, terenowymi oponami. Auto posiada zderzaki od wersji AMG, co jeszcze bardziej "pompuje" jego sylwetkę. Jakby Mercedes G prezentował się jeszcze mało widowiskowo, to dodano mu jaskrawy żółty lakier. W końcu, kto bogatemu zabroni?

Konstrukcja zawieszenia to masywna offroadowa robota. Zastosowano tam zwolnice oraz po dwa amortyzatory i sprężyny na każde koło. Do kontrolowania charakterystyki pracy tej "zawiechy" Mercedes oferuje elektroniczną regulację i pozwala na dwa ustawienia trybów jazdy: Comfort i Sport. Zmiana trybów odbywa się w tempie zaledwie 15 milisekund.

Prześwit w Mercedesie G 500 4x4² wynosi 450 mm, kąt podejścia to 52 stopnie, a zejścia 54 stopnie. Głębokość brodzenia to jeden metr.

To na razie auto studyjne, ale są duże szanse na to, że trafi do produkcji seryjnej.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA