Mercedes-Benz G63 AMG Sahara Edition od Mansory

Mansory po raz kolejny wzięło na warsztat legendarną G-klasę AMG. Za inspirowanego największą pustynią na świecie Mercedesa chcą 770 tys. euro! 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 533 900 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nie ma chyba na świecie fana motoryzacji, który choć raz nie słyszałby o Mansory, czyli niemieckim tunerze lubującym się w modyfikowaniu luksusowych aut. Panowie z Mansory słyną też z tendencji do przesadzania w swoich projektach, które zazwyczaj ociekają włóknem węglowym, spojlerami i innymi dodatkami, jak miało to miejsce chociażby w ostatnich „Mercach” z warsztatu Mansory: S 63AMG Coupe i G63 AMG 6x6.

REKLAMA

Ich najnowszy projekt, czyli Mercedes-Benz G63 Sahara Edition, raczej też nie zalicza się do aut, które łatwo wtopią się w szaro-czarną masę samochodów na naszych drogach. Za to z pewnością bez trudu wtopi się w piaszczysty, pustynny krajobraz dzięki karoserii pokrytej wojskowym moro. Kiedy już nasze oko odróżni kanciastą bryłę „Merca” od pustynnego bezkresu będziemy mieć szanse na dostrzeżenie wielu ponadprogramowych akcesoriów jak np. dodatkowe oświetlenie na dachu, nowy body-kit poszerzający nadwozie o 80 mm, czy też ogromne, 22-calowe felgi.

   

O ile nadwozie wygląda rasowo i ma mocny wojskowy charakter, który może się podobać, to wnętrze Mercedesa może budzić dyskusje. Tapicerka ozdobiona wzorem w orle skrzydła i orla głowa wyszyta na zagłówkach ni jak nie pasuje nam do tego, co auto prezentuje sobą na zewnątrz. Pozostaje jeszcze kwestia górnej części kokpitu, która będąc wielką powierzchnią obszytą skórą przypomina nam… wydmę. Nie wiemy, czy efekt ten był planowany  więc wygląd kokpitu pozostawimy do waszej indywidualnej oceny.

Pod przestylizowaną maską też zaszły zmiany. Standardowe V8 o pojemności 5,5 litra wzmocniono do 828 KM i elektronicznie ograniczono do 1000 Nm. Tak duży wzrost mocy osiągnięto m.in. dzięki nowym korbowodom, tłokom, łożyskom, czy też układu wydechowego ze stali nierdzewnej.

Ile za to wszystko? Ponad 3 200 000 zł! Chyba wolelibyśmy Mercedesa-Maybacha i świadomość zaoszczędzenia „kilku groszy”. 

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA