Mercedes-Benz GLC Coupe: Rywal dla X4

Mercedes nie chce zostać w tyle względem swojego bawarskiego konkurenta. Krótko po pokazaniu modelu GLC jego wersja Coupe już przechodzi przedprodukcyjne testy. 

fot. worldcarfans.com
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

BMW swoim sportowo stylizowanym X6 wyprzedziło niemieckich konkurentów i na kilka dobrych lat w całości zagarnęło sobie cały segment SUV-ów z nadwoziem coupe, który zresztą osobiście stworzyło. Niedawno do dużego X6 dołączyło również X4 opierające się na tej samej filozofii. Audi po dziś dzień nie wypuściło konkurenta dla żadnego z tych aut. Jedynie Mercedes stara się nadrobić te zaległości. Po niedawnym zaprezentowaniu GLE Coupe producent ze Stuttragtu szykuje już rywala dla BMW X4 – Mercedesa GLC Coupe.

Prace nad dynamiczniejszą, odważniej stylizowaną wersją świeżutkiego GLC muszą być już mocno zaawansowane. Pomimo iż auto zostało przyłapane po raz pierwszy wygląda na to, że karoseria ma już swój finalny kształt. Choć GLC Coupe wciąż testowany jest pod przykryciem kamuflażu, to jego stylistyka nie jest dla nas żadną tajemnicą. Z przodu to będzie wypisz wymaluj standardowy GLC z być może lekko przemodelowanym zderzakiem. Z tyłu natomiast spodziewamy się mniejszej wersji „Merca” GLE Coupe, którego stylistyka, podobnie jak początkowo X-szóstki, wzbudza spore kontrowersje.

Gama jednostek silnikowych też nie ma przed nami tajemnic, bowiem zostanie ona w całości przeszczepiona z praktyczniejszego modelu GLC. Będą więc diesle, motory benzynowe, hybryda typu plug-in oraz najbardziej wyczekiwana przez nas wersja GLC 63AMG Coupe.

REKLAMA