REKLAMA

Mercedes-Benz SLR – koniec produkcji

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 83 148 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-4
SPRAWDŹ OFERTY

Historia tego wyjątkowego modelu zaczęła się w 2004 roku, kiedy to Mercedes-Benz wspólnie z McLarenem podjęli decyzję o budowie niezwykłego auta sportowego, zdolnego do jazdy na co dzień - modelu SLR (Sport, Light, Racing). Powstawał on w dwóch wersjach coupe, dwóch roadster i w jednej, ostatniej w produkcji, specjalnej wersji Stirling Moss. Tylko 75 z 2000 wyprodukowanych SLRów będzie nosiło to oznaczenie, czyniąc z nich pojazdy jeszcze bardziej wyjątkowe.

SLR Coupe i Roadster napędzany jest 5,5-litrowym silnikiem V8 o mocy 626 koni mechanicznych, a w wersji Stirling Moss silnik ten ma 650 koni, do setki przyspiesza w 3,5 sekundy i rozpędza Siudo 350 km/h. Przy tych prędkościach nie obejdzie się bez wyścigowego kasku, jako że auto w tej wersji nie ma dachu, bocznych szyb, a nawet szyby przedniej.

To, że SLRy nie będą już produkowane wcale nie oznacza, że zamknięty zostanie SLR CLUB, którego członkami są wyłącznie właściciele tego modelu. Według zapowiedzi klub nadal będzie istniał, wciąż będą organizowane okresowe spotkania na znanych torach wyścigowych, a klubowicze nadal będą startować np. w rajdzie Mille Miglia.

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA