Mercedes-Benz SLS AMG “w prądzie”

Mercedes-Benz, SLS, AMG, E-Cell
Mercedes-Benz SLS AMG E-Cell
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

SLS AMG E-Cell, bo tak nazwano to auto, wyposażony został w cztery elektryczne silniki, po jednym zamontowanym niedaleko każdego z kół. Mają one zastąpić seryjną jednostkę benzynową o pojemności 6,3 litra, produkująca 571 KM mocy. Silniki elektryczne generują razem moc 392 kW, czyli równowartość 526 KM i moment obrotowy o wartości 880 Nm, dostępny od razu po uruchomieniu auta.
Według producenta, tak skonfigurowany pojazd przyspiesza do 100 km/h w 4,0 sekundy!

Energię elektryczną zapewniają 400-voltowe, chłodzone cieczą, litowo-jonowe baterie, wyposażone w funkcję odzyskiwania energii podczas hamowania. Zamontowano je nisko w przedniej części samochodu, pod tunelem środkowym i za fotelami. Pozwoliło to na obniżenie środka ciężkości i odpowiednie rozłożenie masy pojazdu.

Zmianom mechanicznym towarzyszą również modyfikacje stylistyczne. Nadwozie prototypu pokryto oczobijnym lakierem "AMG lumilectric magno". Auto otrzymało inny niż jego zwykły brat przedni zderzak, lakierowaną poprzeczkę grilla ze znaczkiem (zwykle jest chromowana), przeprojektowane wloty powietrza, ciemne obudowy lusterek i ciemne felgi oraz tylny dyfuzor, bez końcówek wydechu.

W kabinie przeprojektowano zegary dodając informację o zasilaniu i przewidywanym zasięgu, a dodatkowo zamontowano nowy ekran dotykowy, za pomocą którego nie tylko można obsługiwać sprzęt audio i sterować klimatyzacją, ale dodatkowo obserwować przepływ energii zasilającej pojazd. Nowe są także fotele obszyte czaro-białą skórą i alcantarą, kierownica i konsola środkowa.

Mercedes nie określił jeszcze kiedy zamierza wprowadzić model do produkcji, mówi się jednak, że pierwsza partia może trafić do klientów na początku 2013 roku.

REKLAMA