Mercedes-Benz klasy V AMG Line: Bez ryku V8 - Targi Frankfurt 2015

Choć nosić będzie emblemat „AMG” to nie będzie szybszy od innych wersji. Sportowe dodatki i kilka gadżetów – to wyróżniki Mercedesa klasy V AMG Line. 

To prawdopodobnie nie będzie najważniejsza premiera targów we Frankfurcie, ale to nie powód, żeby zupełnie ją zignorować. Sprawa jest bowiem nieco poważniejsza niż się może wydawać, bo oto pierwszy raz w historii pakiet AMG Line dostępny jest dla vanów Mercedesa. Nie mniej ciekawym jest fakt, że dodający autom atrakcyjności i dynamizmu pakiet stylistyczny zamówić będzie można do każdego wariantu silnikowego i do każdej z trzech dostępnych długości nadwozia V-klasy.

REKLAMA

V-klasę z pakietem AMG Line nie trudno będzie odróżnić od zwykłych, spokojniej stylizowanych vanów. Została ona wyposażona w nowy zestaw zderzaków, szczególnie ten z przodu wygląda atrakcyjnie i przywodzi na myśl mocarne Mercedesy prosto z Affalterbach. Co więcej, luksusowa V-klasa stoi na atrakcyjnych, aż 19-calowych felgach z lekkich stopów. Całość wygląda spójnie, a sportowe akcenty nie gryzą się z charakterem auta, które przecież nie będzie ścigać się na torze, tylko wygodnie transportować swoich pasażerów.

Już w podstawowej wersji V-klasa ze swoim wyposażeniem i starannością wykonania wyróżnia się na tle innych vanów ze swojego segmentu. Jednak ta z pakietem AMG Line ma zaoferować klientom Mercedesa nowe opcje wyposażenia dodatkowego. Aluminiowe nakładki na pedały, wentylowane siedzenia drugiego rzędu, uchwyty na iPady umożliwiające ładowanie i cupholdery, na których LED-owe podświetlenie Mercedes zwraca szczególną uwagę – to tylko część nowych opcji, w które doposażyć można V-klasę AMG Line. W Stuttgarcie bardzo chwalą się też największym w tej klasie vanów panoramicznym dachem, który sam zamknie się, kiedy czujniki wykryją, że zaczął padać deszcz. 

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA