Mercedes C63 AMG Black Series – Czarna seria powraca

Minęło już kilka lat odkąd po raz ostatni Mercedes sprzedawał modele AMG ze znaczkiem Black Series. Kilka dni temu szef sportowej dywizji zapowiedział, że ekstremalna edycja powróci w najnowszym modelu C63 AMG.

Logo Black Series
Logo Black Series
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tobias Moers, szef AMG, zdradził kilka dni temu najbliższe plany sportowej dywizji Mercedesa. Okazuje się, ze powrócą modele oznaczone jako Black Series. Pierwszy samochód otrzymał już zielone światło i niebawem pojawi się na rynku.

Auto powstaje na bazie modelu C63 AMG. Producent nie określił jeszcze, która wersja nadwoziowa będzie dostępna, ale kilka tygodni temu niedaleko siedziby AMG pojawił się zamaskowany egzemplarz wersji coupe z dużym spojlerem zamontowanym na tylnej klapie.

Po raz ostatni model C63 AMG Black Series miał pod maską silnik V8 o pojemności 6,2 litra. Tym razem możemy się spodziewać mniejszej jednostki. Będzie to podwójnie doładowane V8 4,0 przeszczepione prosto z nowego modelu E63 AMG. Inżynierowie z Affalterbach wycisnęli z niego 603 KM. Auto zadebiutowało kilka dni temu podczas targów motoryzacyjnych w Los Angeles.

Przy okazji rozmowy z dziennikarzami szef AMG poinformował, że jest rozważany model GT Black Series, który będzie oferował jeszcze lepsze osiągi niż zaprezentowana niedawno wersja R. Na premierę pierwszych modeli z ekstremalnej serii trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Zagraniczne źródła informują, że nastąpi to nie wcześniej jak w 2018 roku.

 

REKLAMA