Mercedes C63 AMG coupe – uzupełnienie rodziny

Mercedes C63 AMG coupe
Mercedes C63 AMG coupe
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Z zewnątrz samochód wyróżnia się przeprojektowanym przednim i tylnym zderzakiem, charakterystycznymi LED-owymi światłami do jazdy dziennej, tylnym dyfuzorem i delikatnym karbonowym spoilerem. Całości dopełniają 18-calowe felgi aluminiowe.

Pod maską drzemie ta sama jednostka co w pozostałych odmianach klasy C z oznaczeniem AMG, czyli 6.2-litrowe V8 o mocy 457 KM i 600 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Silnik zestawiono z 7-stopniową skrzynią MCT Speedshift. Osiągi? Zaledwie 4,5 sekundy do pierwszej setki, a prędkość maksymalna elektronicznie ograniczona do 250 km/h. W ofercie dostępny będzie również pakiet AMG Performance podnoszący moc do 487 koni mechanicznych. Dodatkowe 30 rumaków skutkuje wówczas lepszym o 0,1 s przyspieszeniem do 100 km/h.

W Europie nowy Mercedes zadebiutuje w czerwcu tego roku. Na początku sprzedawana będzie także specjalna wersja o nazwie Edition 1 ze sportowymi fotelami i kierownicą pokrytymi czarną skórą z kontrastującymi szwami. Ponadto znajdziemy tutaj 5-ramienne, matowo-czarne felgi, a w opcji będzie możliwość zamiany standardowego metalizowanego lakieru na diamentowy biały lub matowy czarny odpowiednik.

U naszych zachodnich sąsiadów C63 AMG Coupe kosztować będzie 72 590 euro, wersja Edition 1 - 77 231 euro. BMW M3 ma się czego bać?

Patryk Rudnicki

 

REKLAMA

zobacz galerię

REKLAMA