Mercedes CLS – następny w kolejce

Po tegorocznej premierze nowego Mercedesa Klasy E przyszedł czas na kolejny model bazujący na tej samej płycie podłogowej. Aktualna generacja modelu CLS doczeka się następcy w ciągu dwóch następnych lat. 

Mercedes CLS
Mercedes CLS
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 253 600 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Producent ze Stuttgartu nie ujawnił jeszcze wyglądu nowego CLS-a, ale można się spodziewać, że samochód upodobni się do nowej Klasy E. Szczególnie w przedniej części nadwozia. Wszystko wskazuje na to, że nowa wersja czterodrzwiowego coupe zachowa opływową linię nadwozia.

REKLAMA

Przy okazji premiery planowanej na 2018 możemy się spodziewać zmiany nazwy. Mercedes stara się ujednolicić nazewnictwo swoich modeli. W ten sposób Mercedes CLS może otrzymać nazwę CLE. Inne plotki mówią o tym, że nazwa CLS zostanie zachowana na potrzeby sportowej wersji przygotowanej przez dywizję AMG.

Auto powstanie na nowej płycie podłogowej MRA, wykorzystanej do budowy Klasy E. Dzięki temu na pokładzie samochodu pojawi się szereg rozwiązań wspomagających autonomiczną jazdę. Pierwsze plotki mówią też o całkowicie nowym silniku, który zastąpi dotychczasową jednostkę V6. Zamiast niej pojawi się konstrukcja rzędowa o tej samej liczbie cylindrów. Jednak na początek nowy motor zadebiutuje w odświeżonej Klasie S.

Producent samochodów z gwiazdą na masce jest na razie powściągliwy w kwestii nowego CLS-a. Wiadomo tylko tyle, że kolejna generacja będzie nadal pozycjonowana w tym samym segmencie co konkurencyjne BMW Serii 6 czy Audi A7.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA