[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Mercedes E W213 Kombi nadchodzi

Motoryzacyjni paparazzi przyłapali skąpo zamaskowaną odmianę kombi Mercedesa Klasy E W213. Biorąc pod uwagę niewielką ilość materiału maskującego, możemy stwierdzić, że debiut nowego auta czuć już w powietrzu.

Mercedes Klasy E Kombi 2016 fot. motor1.com

To, co kryje czarna płachta na tylnej klapie, nie jest niczym nowym. Sądząc po kształcie pokrywy bagażnika oraz tylnych światłach LED możemy powiedzieć, że auto będzie mocno przypominało mniejszego brata czyli Klasę C. Nie zdziwiłoby to nas, ponieważ Mercedes ostatnio zdaje się mieć kryzys w dziale stylistów i wiele nowych modeli wygląda niemal identycznie.

Jednak brak fantazji projektantów może zostać przyćmiony tym, co to auto potrafi pomieścić. W obecnej E Klasie Minimalna pojemność bagażnika wynosi aż 695 litrów, a po złożeniu kanapy może wzrosnąć nawet do 1950 litrów. Nowa generacja będzie zapewne większa, więc będziemy mieli do czynienia z największym autem kombi w segmencie. Walory praktyczne wzrosną jeśli dodamy do tego niski próg załadunku i płaską podłogę.

REKLAMA

Płyta podłogowa, tak samo jak rozstaw osi (2,93 m) będą identyczne, jak te w sedanie. Auto może być więc kilka centymetrów dłuższe niż wychodząca generacja. To przełoży się na ilość miejsca w kabinie, a także przestrzeń załadunkową.

Jeśli chodzi o paletę silników, tutaj nie powinno być niespodzianek. Wszystkie jednostki napędowe zostaną zaczerpnięte z odmiany sedan. Bazowym motorem będzie 2-litrowy diesel 220d o mocy 195 KM, a dla fanów "benzyniaków" przewidziano odmianę 200 z turbodoładowanym silnikiem o mocy 184 KM. la klientów nieuznających w tej klasie samochodów jednostek dwulitrowych, przygotowano motor o pojemności 3 litrów i mocy 258 KM (620 Nm). Benzynowy silnik z sześcioma cylindrami zagwarantuje 333 KM i 480 Nm w E 400. Wszystkie jednostki zostaną połączone z 9-biegową skrzynią automatyczną.

Dla głodnych osiągów i emocji zostanie przygotowana ekstremalna odmiana, czyli E 63 z magicznymi literami AMG. Tam czeka na nas 4-litrowe, podwójnie doładowane V8 o mocy nawet 580 KM. Jednak o sportowym wariancie na tę chwilę niewiele wiadomo.

Kiedy pojawi się Mercedes Klasy E Kombi? Premiery możemy spodziewać się jeszcze przed wakacjami, jednak oficjalna data na razie nie jest znana.

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 757 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij