Mercedes E W213 Kombi nadchodzi

Motoryzacyjni paparazzi przyłapali skąpo zamaskowaną odmianę kombi Mercedesa Klasy E W213. Biorąc pod uwagę niewielką ilość materiału maskującego, możemy stwierdzić, że debiut nowego auta czuć już w powietrzu.

Mercedes Klasy E Kombi 2016
fot. motor1.com
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 196 800 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

To, co kryje czarna płachta na tylnej klapie, nie jest niczym nowym. Sądząc po kształcie pokrywy bagażnika oraz tylnych światłach LED możemy powiedzieć, że auto będzie mocno przypominało mniejszego brata czyli Klasę C. Nie zdziwiłoby to nas, ponieważ Mercedes ostatnio zdaje się mieć kryzys w dziale stylistów i wiele nowych modeli wygląda niemal identycznie.

Jednak brak fantazji projektantów może zostać przyćmiony tym, co to auto potrafi pomieścić. W obecnej E Klasie Minimalna pojemność bagażnika wynosi aż 695 litrów, a po złożeniu kanapy może wzrosnąć nawet do 1950 litrów. Nowa generacja będzie zapewne większa, więc będziemy mieli do czynienia z największym autem kombi w segmencie. Walory praktyczne wzrosną jeśli dodamy do tego niski próg załadunku i płaską podłogę.

Płyta podłogowa, tak samo jak rozstaw osi (2,93 m) będą identyczne, jak te w sedanie. Auto może być więc kilka centymetrów dłuższe niż wychodząca generacja. To przełoży się na ilość miejsca w kabinie, a także przestrzeń załadunkową.

Jeśli chodzi o paletę silników, tutaj nie powinno być niespodzianek. Wszystkie jednostki napędowe zostaną zaczerpnięte z odmiany sedan. Bazowym motorem będzie 2-litrowy diesel 220d o mocy 195 KM, a dla fanów "benzyniaków" przewidziano odmianę 200 z turbodoładowanym silnikiem o mocy 184 KM. la klientów nieuznających w tej klasie samochodów jednostek dwulitrowych, przygotowano motor o pojemności 3 litrów i mocy 258 KM (620 Nm). Benzynowy silnik z sześcioma cylindrami zagwarantuje 333 KM i 480 Nm w E 400. Wszystkie jednostki zostaną połączone z 9-biegową skrzynią automatyczną.

Dla głodnych osiągów i emocji zostanie przygotowana ekstremalna odmiana, czyli E 63 z magicznymi literami AMG. Tam czeka na nas 4-litrowe, podwójnie doładowane V8 o mocy nawet 580 KM. Jednak o sportowym wariancie na tę chwilę niewiele wiadomo.

Kiedy pojawi się Mercedes Klasy E Kombi? Premiery możemy spodziewać się jeszcze przed wakacjami, jednak oficjalna data na razie nie jest znana.

Zobacz także:
REKLAMA