Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Mercedes E-klasa Convertible oficjalnie!

Mercedes E-klasa Convertible Mercedes E-klasa Convertible

Podobnie jak to było w przypadku E-klasy coupe, także kabriolet zastępuje model o nazwie CLK. Auto na rynku będzie konkurowało z takimi rywalami, jak BMW serii 3, Audi A5 cabrio czy też Lexus IS250C. Spośród tej trójki tylko Audi ma klasyczny, brezentowy dach.

Takie samo rozwiązanie otrzymał także najnowszy z Mercedesów, w którym dach składa się elektrycznie za pomocą przycisku. Ciekawostką jest system "Aircap", zlokalizowany na szczycie przedniej szyby, współpracujący z tylnym deflektorem i sprawiający, że powietrze lepiej traktuje fryzury pasażerów.

Żadnych za to niespodzianek nie ma w temacie zastosowanych jednostek napędowych. Spośród nich trzy to turbodiesle, a cztery to silniki benzynowe. I tak odpowiednio między przednimi kołami E-klasy Converrible pracować mogą: 220CDI o mocy 170 koni mechanicznych, 250CDI (204 KM) oraz 350CDI (231 KM).

Ramię benzynowe stanowią jednostki 200CGI (184 KM), 250CGI (204 KM), a także 350CGI (292 KM). Na szczycie oferty znajduje się 388-konna V-ósemka, znana z modeli E500.

Nowy czteromiejscowy kabriolet Mercedesa wejdzie do sprzedaży w Europie już 10 stycznia 2010 roku. Na innych rynkach pojawi się zaś w kolejnych miesiącach przyszłego roku.

 

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 757 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij