Mercedes E-klasa – oficjalnie!

Oto oficjalne informacje na temat gruntownie odświeżonej klasy E.

Mercedes E-klasa
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 196 800 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Jak już pisaliśmy, najważniejszą zmianą jest zespolenie przednich lamp w jeden element, reflektory mogą być opcjonalnie w całości wykonane w technice LED (tylne lampy, delikatnie odświeżone, są). Po raz pierwszy Mercedes oferuje dwie wersje przedniego pasa: w wersji podstawowej i Elegance klienci otrzymają klasyczny wlot powietrza z trzema żłobieniami i gwiazdą na masce, w odmianie Avantgarde osłona chłodnicy jest sportowa a gwiazda znajduje się na środku grilla. W środku znajdziemy nowe zegary w tubach a także, opcjonalnie, wyświetlacz systemu Comand Online o przekątnej 17,8 cm z możliwością odtwarzania płyt DVD i dostępem do internetu. Drążek automatycznej skrzyni biegów przeniesiono na kierownicę.

REKLAMA

Nowością w gamie jest 2-litrowa jednostka podstawowa z doładowaniem o mocy 184 KM (E200) lub 208 KM (E250). Ma ona zużywać średnio zaledwie 5,8 litra. Kolejną nową odmianą jest wersja E400 z silnikiem V6 TwinTurbo o mocy 333 KM. W ofercie nie zabraknie wersji hybrydowej – E 400 Hybrid będzie miała pod maską silnik V6 (w wersji E350 ma on 302 KM) wspomagany jednostką elektryczną (dodatkowe 27 KM). Średnie spalanie ma wynosić zaledwie 4,1 litra. Na szczycie oferty stoi jak na razie wersja E550 z silnikiem doładowanym V8 o mocy 402 KM. W przyszłości pojawi się oczywiście wersja AMG, której moc na pewno będzie nieznacznie wyższa od obecnych 518 KM. Po stronie diesli w ofercie będzie 2,1-litrowa jednostka w trzech wariantach mocy: 134 KM (E200 CDI), 168 KM (E220 CDI), 201 KM (E250 CDI). W temacie skrzyń dostępne będą dwie opcje: mechaniczna 6-biegowa i 7-biegowa automatyczna z możliwością ręcznej zmiany przełożeń. System Start/Stop jest seryjnie na pokładzie każdej wersji.

Wyposażenie zmodernizowanej E-klasy obejmuje m.in. rozbudowany system rozpoznawania znaków, asystent badania zmęczenia kierowcy, a także układy wykrywające przeszkody i pieszych i hamujące w razie zagrożenia. Active Lane Keeping Assist pomaga „rozeznać” się czy sąsiednie pasy są zajęte a Adaptive Highbeam Assist PLUS pozwala jechać „na długich” bez oślepiania kierowców gdyż specjalna przesłona kryje strumień światła. Przy parkowaniu pomaga kamera o kącie 360 stopni, która nagrywa obraz auta z góry. E-klasa będzie dostępna z czterema „nastawami” zawieszenia, m.in. obniżonym sportowym i pneumatycznym (standardowo montowanym w odmianach V8).

Podobnie jak cztery lata temu nowa generacja, zmodernizowana E-klasa zadebiutuje na salonie w Detroit w styczniu przyszłego roku. Do polskich salonów trafi w marcu.

Zobacz także:
REKLAMA