REKLAMA

Mercedes EQS będzie bogaty w ekrany

Mercedes EQS, czyli „elektryczna Klasa S”, szykuje się do debiutu. Producent pokazał właśnie zdjęcia wnętrza, które pokazują, że będzie to królestwo ekranów i cyfrowych technologii.

Mercedes EQS fot. materiały prasowe
Mercedes EQS

Premiera Mercedesa EQS będzie nie lada atrakcją, bowiem tak jak Klasa S od zawsze wyznaczała standardy w kwestii nowatorskich rozwiązań technologicznych czy konkretnych elementów wyposażenia, tak trudno oczekiwać, że EQS, będący elektryczną Klasą S, miał w tej kwestii mniej do powiedzenia.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Już spojrzenie do kabiny modelu EQS pokazuje, jak zaawansowane będą systemy łączności i multimedia w ogóle. Wnętrze zamówić będzie można w topowej wersji, gdzie wyświetlacze zajmą większą część deski rozdzielczej lub wydaniu nieco tylko bardziej okrojonym, ale wciąż bogato wyposażonym w ekrany.

Zacznijmy od tej najbardziej „wypasionej”, gdzie pod gładką taflą szkła znajdziemy wyświetlacz Hyperscreen, mierzący aż 1,41 metra szerokości i zawierający trzy osobne ekrany – wirtualnych zegarów o przekątnej 12,3 cala, centralny wyświetlacz OLED o przekątnej aż 17,7 cala oraz dodatkowy monitor o przekątnej 12,3 cala, służący wyłącznie rozrywce pasażera siedzącego obok kierowcy.

Mercedes EQSfot. materiały prasowe
Mercedes EQS

Pod powierzchnią tafli szkła, która ma być odporna na zarysowania i ślady palców, znajdzie się 12 haptycznych paneli, dzięki którym czuć będzie wciskanie guzików tak, jakby one tam faktycznie były. Co więcej, producent nie zamierza oszczędzać na podzespołach, zatem dla zapewnienia płynnego działania systemu MBUX nowej generacji użyte zostaną ośmiordzeniowe, wydajne procesory oraz pamięć RAM o wielkości 24 GB.

Wspomniana podstawowa wersja systemu MBUX nowego Mercedesa EQS wyglądać będzie nieco mniej kosmicznie, bo tutaj przed kierowcą znajdzie się coś na wygląd tabletu, kryjącego wirtualne zegary o przekątnej 12,3 cala, natomiast na konsoli środkowej umieszczony zostanie drugi ekran, mierzący 12,8 cala, płynnie przechodzący w tunel środkowy.

Mercedes EQSfot. materiały prasowe
Mercedes EQS

Bliżej premiery, zaplanowanej już na połowę kwietnia, Mercedesa EQS poznamy więcej szczegółów, a teraz dodamy tylko, że o komfort pasażerów zadbają dodatkowo m.in. filt HEPA czy 710-watowy, 15-głośnikowy system audio Burmester.

Co jeszcze wiemy o Mercedesie EQS? Ma mieć superopływowe nadwozie o współczynniku Cx równym 0,20, a w wersji z największym akumulatorem, gromadzącym 108 kWh, pokonać ma nawet 700 km na jednym ładowaniu.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA