Mercedes EQS w sprzedaży. Ceny elektrycznej Klasy S

Mercedes EQS, czyli pierwsza elektryczna limuzyna marki, nazywana elektryczną Klasą S, wchodzi do sprzedaży w Polsce. Znamy już ceny – bez pół miliona złotych nie wchodź do salonu.

Mercedes EQS fot. materiały prasowe
Mercedes EQS

W polskich salonach Mercedesa można już zamawiać dwa warianty pierwszej całkowicie elektrycznej, luksusowej limuzyny marki Mercedes-EQ. Pierwszy z nich to EQS 450+ (moc 245 kW, 6,2 s do setki), dostępny w cenie od 495 400 zł, zaś drugi to EQS 580 4MATIC (moc 385 kW, 4,3 s do setki), który kosztuje od 607 300 zł. Pierwsze egzemplarze pojawią się u europejskich dealerów od końca września. Standardowe wyposażenie obejmuje m.in. metalizowany lakier i skórzaną tapicerkę, skrętną tylną oś (4,5 stopnia) oraz ładowanie DC z mocą do 200 kW.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Mercedes oferuje w przypadku modelu EQS funkcje, które są dostępne w ramach bezprzewodowych aktualizacji (OTA) i pozwalają dopasować EQS-a do osobistych preferencji już po jego wyprodukowaniu i zakupie. Obecnie oferta zdalnych aktualizacji obejmuje m.in. skrętną tylną oś pod kątem 10 stopni (standardowo 4,5 stopnia), a także pakiet indywidualizacji z dodatkowym dźwiękiem napędu, szeregiem minigier (Tetris, Sudoku, Pairs, Shuffle Puck) oraz dodatkowymi animacjami reflektorów Digital Light przy zamykaniu i otwieraniu pojazdu.

Oprócz tradycyjnego, wieczystego zakupu poszczególnych elementów, klienci mogą także korzystać z czasowej subskrypcji. Planowane są również tymczasowe aktywacje i bezpłatne okresy próbne. Po dokonaniu zakupu w sklepie Mercedes me Store nowa funkcja OTA zostaje uruchomiona w tle, a na centralnym ekranie pojawia się odpowiednie powiadomienie. Moduł komunikacyjny zamontowany w samochodzie przesyła dane drogą radiową.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Specjalna wersja z okazji premiery: Edition 1

Przez ograniczony czas nowy EQS będzie oferowany z pakietem Edition 1, który z zewnątrz wyróżniają elementy Linii AMG i 21-calowe sportowo stylizowane obręcze. W kabinie uwagę zwraca m.in. schemat kolorów zarezerwowany tylko dla wersji Edition 1. Wyposażenie obejmuje m.in. wielokonturowe przednie fotele z tapicerką ze skóry nappa designo oraz ozdobne wykończenie z drewna orzechowego o otwartych porach.

REKLAMA

Pakiety wyposażenia

Mercedes EQSfot. materiały prasowe
Mercedes EQS

Szereg opcji pogrupowano w pakiety dodatków. Standardowy pakiet Advanced obejmuje m.in. panoramiczne okno dachowe, automatyczną klimatyzację oraz pakiet ochrony przed kradzieżą Urban Guard Plus.

Pakiet Advanced Plus za 26 748 zł zawiera dodatkowo m.in. matrycowe reflektory Digital Light o wysokiej rozdzielczości (1,3 mln pikseli na lampę), nagłośnienie przestrzenne firmy Burmester z 15 głośnikami o łącznej mocy 710 W oraz dwoma krajobrazami dźwiękowymi do wyboru (Silver Waves i Vivid Flux), a także zestaw systemów wspomagających i kamery 360.

Pakiet Premium (35 936 zł) dodatkowo oferuje ekran head-up, zdalne parkowanie i wielofunkcyjną telefonię, a Premium Plus (54 822 zł) – pakiet Energizing z przodu, skórzaną tapicerkę, wielokonturowe przednie fotele oraz pakiet Air-Balance.

Dostęp do sieci ładowania

Nabywcy EQS-a mogą ładować swój samochód na stacjach Mercedes me Charge w całej Europie. Certyfikaty pochodzenia gwarantują, że do sieci „wraca” tyle zielonej energii ze źródeł odnawialnych, ile trafia do akumulatora. Podstawowa opłata za Mercedes me Charge nie jest naliczana przez pierwsze 3 lata po zakupie EQS-a, a przez rok klienci mogą bezpłatnie korzystać z sieci szybkiego ładowania IONITY.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA