Mercedes EQT – elektryczny kombivan

Mercedes EQT dołączy do coraz bogatszej oferty elektrycznych modeli Mercedesa, proponując siedem miejsc w gustownym nadwoziu minivana.

Mercedes EQT Concept fot. materiały prasowe
Mercedes EQT Concept

Mercedes zapowiedział właśnie nadejście modelu EQT, który będzie w pełni elektrycznym wariantem nowej Klasy T. Jak czytamy w komunikacie prasowym, model prezentowany na zdjęciach jest bliski wersji produkcyjnej, co z jednej strony zwiastuje nowoczesny wygląd pojazdu, a z drugiej wpisuje się w design samochodów z rodziny EQ Mercedesa.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Na tym etapie nie znamy żadnych detali związanych z danymi technicznymi napędu. Na to musimy jeszcze zaczekać. Wiemy już jednak, że koncepcyjny EQT jest pojazdem długim, bo mierzącym blisko 5 metrów. Dokładnie jest to 4945 mm długości, przy 1863 mm szerokości i 1826 mm wysokości. Po obu stronach EQT wyposażony jest w przesuwne drzwi z dużym otworem, ułatwiającym dostęp do trzeciego rzędu siedzeń.

Mercedes EQT Conceptfot. materiały prasowe
Mercedes EQT Concept

Producent informuje o siedmiu miejscach siedzących, przy czym na każdym z trzech osobnych foteli drugiego rzędu zamontować można obok siebie trzy foteliki dziecięce, zaś miejsca w trzecim rzędzie są pełnowymiarowe. Istny minibus, z przeznaczeniem dla dużych rodzin lub osób lubiących wypady za miasto ze znajomymi. Choć tu przeszkodą może być zasięg. Ale poczekajmy, bo może okazać się, że inżynierowie przygotują coś specjalnego i prądu w akumulatorach wystarczy na tego typu eskapady.

W koncepcyjnej wersji modelu EQT projektanci ukryli ciekawostkę, dla przyciągnięcia uwagi. Chodzi o elektryczny longboard, zintegrowany z przestrzenią ładunkową. Sprzęt przechowywany jest w komorze, umieszczonej pod podłogą części bagażowej, przykrytej pokrywą z pleksi w ramie aluminiowej.

Mercedes EQT Conceptfot. materiały prasowe
Mercedes EQT Concept

Nowa Klasa T zostanie wprowadzona na rynek w 2022 roku i ma uzupełnić portfolio Mercedes-Benz Vans w segmencie małych samochodów dostawczych, wraz z przeznaczonym dla klientów biznesowych Citanem, który to swoją premierę będzie świętował już w tym w tym roku.

Zapowiadana jest przy tym premiera elektrycznego Citana. Elektryczna wersja Klasy T (EQT), pojazdu przeznaczonego dla klientów prywatnych, pojawi się natomiast w późniejszym terminie.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA