Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Mercedes ESF S400 Hybrid Concept - cześć bezpieczeństwu

Mercedes ESF S400 Hybrid Concept Mercedes ESF S400 Hybrid Concept

Ideą takich projektów jest pokazanie jakie systemy podnoszące bezpieczeństwo mogą zostać wdrożone już w niedalekiej przyszłości. "Na potrzeby" jubileuszu w eksperymentalny samochód bezpieczeństwa zamienił się Mercedes S400 Hybrid.

Pierwszą innowacją jest poduszka zwana Braking Bag. Jest ona zamontowana w podłodze konceptu i gdy komputery "zdecydują", że wypadek jest nieunikniony wtedy poduszka wybucha. Dzięki zwiększonemu tarciu pojazd nie tylko zwalnia ale też stabilizuje się.

Kolejna nowość to IVC (Interactive Vehicle Communication). Pozwala on na "komunikację" pomiędzy mijającymi się autami i ostrzeganie przed zbliżającymi się przeszkodami drogowymi czy złą pogodą. System PRE-SAFE Pulse przesuwa pasażerów do środka nawet do 50 mm. Zmniejsza to siły działające na podróżnych (głównie klatkę piersiową) w czasie wypadku.

ESF zostanie zaprezentowany 15 czerwca na konferencji dotyczącej bezpieczeństwa, która odbędzie się w Stuttgarcie.  

Źródło: Mercedes, worldcarfans

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 757 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    W tym roku Mercedes obchodzi kilka rocznic - jedna z nich to 35 lat eksperymentalnego samochodu bezpieczeństwa. Z tego też powodu zaprezentowano... jego współczesną wersję.
    auto motor i sport, 2009-06-12 10:09:50
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij