Mercedes F800 Style – kolejna zapowiedź modelu CLS

Mercedes, F800, Style
Mercedes F800 Style
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Koncept F800 style, nawiązujący mocno swoim kształtem do prezentowanej już przez nas rzeźby, wyróżnia się oświetleniem wykonanym w technologii LED i drugim rzędem drzwi, które odsuwają się, jak w vanach.

W kabinie, pozbawionej słupka B znalazły się lekkie fotele wykonane z magnezu i włókna węglowego, a całość wykończona została oczywiście drewnem i skórą.

Dużo ciekawiej jest pod maską. Platforma, na której zbudowano F800 przewiduje wykorzystanie ogniw paliwowych lub napędu hybrydowego.

Na ten drugi składać się ma 300-konny silnik benzynowy V6 połączony z silnikiem elektrycznym o mocy 109 KM. 409 koni mechanicznych mocy pochodzącej z tego zestawu ma rozpędzać auto do 100 km/h w 4,7 sekundy, a prędkość maksymalna wyniesie 250 km/h. W trybie elektrycznym auto będzie mogło przejechać do 29 km, z maksymalną prędkością 120 km/h. Średnie zużycie paliwa zapowiedziano na poziomie 2,9 litra na 100 km, a litowo-jonowe akumulatory będzie można ładować przez domowe gniazdko elektryczne.

Koncept w wersji z ogniwami paliwowymi wykorzystuje silnik elektryczny produkujący 136 KM mocy i 290 Nm momentu obrotowego. Silnik elektryczny w tej wersji zamontowany został w tylnej części auta, a ogniwo paliwowe z przodu, pod maską.

Poza ciekawymi rozwiązaniami w temacie napędu, Mercedes zaprezentował również zaawansowany system COMAND z panelem dotykowym na konsoli środkowej, który ma rozpoznawać ruchy wykonywane przez kierowcę na jego powierzchni oraz system DISTRONIC PLUS z aktywnym tempomatem, który poza utrzymywaniem bezpiecznej odległości od poprzedzających pojazdów, w korkach przejmie od kierowcy również konieczność kręcenia kierownicą.

F800 Style zaprezentowany zostanie podczas Salonu w Genewie.

REKLAMA
REKLAMA