Mercedes G500 4x4² - w połowie kabriolet

Nasi wysłannicy przyłapali podczas jazd testowych w surowych zimowych warunkach zamaskowanego Mercedesa G500 4x4² pozbawionego górnej części karoserii z tyłu samochodu.

Mercedes G500 4x4² Landaulet Mercedes G500 4x4² Landaulet
Mercedes G500 4x4² Landaulet
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 594 500 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Kiedy terenówkę lub SUV-a pozbawia się części górnych partii nadwozia to w efekcie tego zabiegu najczęściej powstaje pikap. W przypadku Mercedesa nie przewidujemy jednak aż takich skutków. Na szczęście nikt w Mercedesie nie wpadł na pomysł przerobienia słynnej „Gelendy” na wóz do przewozu worków z cementem lub bel siana. Natomiast przebudowanie G500 na kabriolet wydaje się jak najbardziej realne.

W przypadku G500 nawet nie chodzi o klasyczny kabriolet, ale o landaulet. To taki typ nadwozia pół-cabrio. Część dachu pozostaje w nim sztywna, a reszta ma najczęściej eleganckie pokrycie tekstylne. Niemieckie firmy mają zresztą tradycje w przekształceniu luksusowych modeli w wersje lando. Wiele lat temu wytwarzano tego typu Maybachy oraz Mercedesy – choćby 230 lub 300. Takim autem był wożony papież Jan XXIII. Teraz firma ze Stuttgartu pragnie zaprezentować landaulet w wersji offroadowej.

A co pod maską? Do napędu Mercedesa G500 4x4² Landaulet posłuży znany z Mercedesa-AMG czterolitrowy benzynowy silnik V8, którego moc trafi na obie osie za pośrednictwem automatu 7G-Tronic. Pozostaną oczywiście trzy dyferencjały z możliwością ich blokowania - przedni, tylny oraz międzyosiowy.

To wszystko po to, by moment obrotowy ponad 600 Nm jak najbardziej skutecznie przerzucić na wszystkie koła pojazdu. W zależności od opcji - z 18- lub z 22-calowymi obręczami. Z kręgów zbliżonych do dobrze poinformowanych dowiedzieliśmy się, że V8 nie będzie jednak ostatnim słowem w offroadowym landaulet. Mercedes przygotowuje bowiem także wersję z benzynowym silnikiem V12.

Premiera specjalnej wersji G500 jest spodziewana podczas marcowego salonu samochodowego w Genewie. My wkrótce będziemy mogli przetestować ten samochód w terenie. Sprawdzajcie na naszej stronie – pierwsze wrażenia już za kilka dni.

REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA