Mercedes G63 AMG na sterydach od Brabusa

Mercedes Klasy G mało komu kojarzy się z poważnymi osiągami. Jednak, gdy zamiast gwiazdy na masce, pojawia się literka "B", to wiedz że "coś się dzieje".

Za kilkanaście dni we Frankfurcie będziemy mogli zobaczyć legendarną "Gelendę" w ciekawym wydaniu. Na bazie G63 AMG specjaliści z Brabusa zbudowali pakiet, który mocno poprawia jego wygląd.

REKLAMA

Auto stoi na 23-calowych kołach, a nadwozie zostało przyozdobione spojlerami, poszerzonymi błotnikami, a także powiększonymi wlotami powietrza.

Wewnątrz również pojawiło się sporo zmian. Zamontowano fotele Mastik obszyte skórą, a w kabinie pojawiło się sporo Alcantary oraz specjalne, welurowe dywany. Brabus zadbał też o rozrywkę na pokładzie samochodu. Pojawiły się dodatkowe stoliki, stacja ładująca dla iPhone, dodatkowe porty USB oraz... lodówka. Z podsufitki wysuwa się 15,6-calowy ekran zapewniający rozrywkę na tylnej kanapie.

Pod maską pracuje silnik V8, który w oryginale ma pojemność 5,5 litra. Jednak tym razem rozwiercono go do 5,9 litra. Oczywiście wymieniono w nim tłoki, korbowód, układ wylotowy oraz turbosprężarki. Całość kontroluje specjalnie zaprogramowany komputer ECU.

Efekty tych zmian to 850 KM maksymalnej mocy oraz 1450 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Potężny SUV z takim agregatem pod maską rozpędza się do 100 km/h w cztery sekundy. Jego prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie przy 260 km/h. Ceny jeszcze nie znamy, ale pewnie jest równie imponująca.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA