Mercedes GLA Concept: będzie walka

Wydawałoby się, że Mercedes został w tyle jeśli chodzi o poszerzanie swojej oferty o nowe modele. GLA Concept zapowiada jednak piękną walkę.

Mercedes GLA Concept
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 135 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Auto zadebiutuje w Szanghaju na tamtejszym auto show. GLA Concept wygląda bardzo muskularnie i zadziornie - ciekawe czy ta „bojowość” zostanie przeniesiona do wersji produkcyjnej. Auto można umieścić w klasie crossoverów (konkurent nadchodzącego BMW X4). W koncepcie mamy wybrzuszoną maskę, pochyloną przednią szybę i ochronne elementy pod zderzakami. Na dachu zamontowano relingi z reflektorami a z tyłu dwie potężne końcówki wydechu. Felgi mają rozmiar 20 cali. Podsumowując, GLA czerpie ze stylistyki klasy A, jednak wszystko w tym wydaniu jest masywniejsze i bardziej agresywne.

Koncept mierzy 4,38 metra długości, 1,97 metra szerokości i 1,57 metra wysokości. Rozstaw osi wynosi 2,69 metra. Moc pochodzi z 2-litrowego silnika turbo, identycznego co w wersji A250. Osiąga on 211 KM i jest połączony z automatyczną skrzynią Mercedesa o nazwie 7G-DCT (o dwóch sprzęgłach). Moc i moment będą przenoszone na wszystkie cztery koła, dzięki systemowi 4MATIC. Planowana jest również wersja AMG.

Wersja produkcyjna zadebiutuje w tym roku na wrześniowym salonie we Frankfurcie.  

amis

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA