Mercedes GLA - zapowiedź face liftingu

W przyszłym tygodniu Mercedes odsłoni model GLA po face liftingu, a już teraz Niemcy udostępnili zdjęcie, które nieco zdradza jak zmieni się kompaktowy SUV.

Mercedes GLA
Zapowiedź odświeżonego Mercedesa klasy GLA, który zadebiutuje na targach w Detroit.
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 135 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Udostępnione przez producenta ze Stuttgartu zdjęcie pokazuje, że w GLA zmieniona zostanie osłona chłodnicy. Jej żebra dostaną otwory. Poza tym da się zauważyć, że zderzak ma ostrzejsze linie i nowe lampy przeciwmgłowe. Nie mamy zdjęcia tyłu samochodu, ale stawiamy orzechy przeciw diamentom, iż zmiany w tej części obejmą zderzak i klosze lamp. Poza tym w ofercie pojawią się odświeżone wzory felg i nowe kolory lakierów.

REKLAMA

Nie wiadomo na razie w jakim stopni face lifting obejmie wnętrze. Być może Mercedes uaktualni system multimedialny oraz doda do oferty nowe wzory tapicerek. W aucie powinien także pojawić się interfejs Apple CarPlay oraz Android Auto, które pozwalają na podłączenie do samochodu smartfona.

W ofercie silnikowej GLA po face liftingu znajdą się jednostki benzynowe i wysokoprężne, czterocylindrowe turbo. Zapewne Mercedes odświeży nieco je i być może wzmocni. Do tej pory samochód był oferowany z 6-biegową skrzynią mechaniczną lub automatyczną 7G-DCT i to powinno pozostać bez zmian.

Mercedes na swoim facebook'owym koncie udostępnił zdjęcie i poinformował, że światowa premiera odświeżonego GLA będzie miała miejsce 9 stycznia na targach NAIAS w Detroit. Europejscy klienci i fani motoryzacji będą mogli ten model z pewnością podziwiać na salonie samochodowym w Genewie (9-19 marca 2017).

Zobacz także:
REKLAMA