Mercedes GLC Coupe - Stuttgart podgrzewa atmosferę

Mercedes GLC Coupe będzie bezpośrednim konkurent BMW X4, który zostanie zbudowany w oparciu o najnowsze GLC. W gamie modelu nie powinno zabraknąć GLC 43 Coupe i oczywiście topowego Mercedesa-AMG GLC 63 Coupe.

Mercedes-Benz
Mercedes GLC Coupe
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 177 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

SUV-y w nadwoziu coupe rozwijają się coraz prężniej, a subsegment stworzyło kilka lat temu BMW wprowadzając na rynek model X6, do którego dwa lata temu dołączył model X4. Większy bawarski SUV ma już swojego konkurenta ze Stuttgartu w postaci Mercedesa GLE Coupe. Teraz dołączy do niego młodszy brat GLC Coupe.

Mercedes udostępnił szkic auta w wersji AMG z dużymi otworami w zderzaku, charakterystycznym grillem współczesnych Mercedesów-AMG i potężnymi kołami. Nowy GLC prezentuje się nieźle i pewnie wersja coupe będzie wyglądała jeszcze lepiej. Stawiamy orzechy przeciwko diamentom, że GLC Coupe będzie prezentował się lepiej niż BMW X4.

W gamie jednostek napędowych pojawi się m.in. dwulitrowy motor benzynowy turbo, który zapewni ok. 240 KM oraz 3-litrowy turbo z Mercedesa-AMG GLC 43, gdzie silnik V6 dostarcza 367 KM mocy. Oczywiście nie zabraknie równie wersji topowej z 4-litrowym V8 biturbo, który w C 63 oferuje 476 KM.

Zobacz także:
REKLAMA