Mercedes GLC Coupe oficjalnie

Dziś debiutuje nowy Mercedes GLC Coupe. Auto celuje w najmodniejszy obecnie segment crossoverów. 4,73 m długości, mocne i oszczędne silniki i stylistyka coupe - ma szanse na sukces?

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 177 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Zaledwie wczoraj poznaliśmy szkic nowego Mercedesa GLC Coupe, a już dziś znamy jego oficjalny wygląd. Z przodu auto niewiele różni się od swojego "kanciastego" brata, największe różnice znajdziemy w tylnej części nadwozia. Mocno opadająca linia dachu, delikatne wyprofilowanie tylnej klapy i światła LED, bardzo przypominające te z modelu GLE Coupe. Dzięki tym zabiegom GLC Coupe wygląda dynamicznie i sportowo.

REKLAMA

Jednak stylistom chodziło tylko o względy estetyczne, bo w kwestii silników co do GLC nie zmieniło się nic. Pod maską mamy na razie do wyboru trzy jednostki do wyboru:

  • 220 d4MATIC Coupé
    170 KM, 400 Nm
  • 250 d4MATIC Coupé
    204 KM, 500 Nm
  • 250 4MATIC Coupé
    211 KM, 350 Nm

Później do oferty dołączą kolejne warianty silnikowe, w tym mocne 43 AMG oraz topowe 63 AMG z 4-litrowym V8. Inżynierowie nie zapomnieli też o hybrydzie 350e z jednostką napędową o łącznej mocy 320 KM.

Nowe GLC Coupe już w standardzie oferuje sporo. Dostajemy 18-calowe felgi, chromowane, owalne końcówki wydechu, system EASY-PACK (otwieranie bagażnika za pomocą ruchu nogą), system multimedialny ze zmieniarką CD, kamerę cofania, bezkluczykowy dostęp do auta oraz skórzaną tapicerkę. Dbający o bezpieczeństwo mogą być spokojni, bowiem otrzymujemy szereg nowoczesnych asystentów, czuwających nad naszym bezpieczeństwem.

GLC Coupe będzie także oferowany w wersji wyposażenia Edition 1. Dla tych, którzy słyszą tę nazwę po raz pierwszy, pokrótce wyjaśnimy. To sportowa odmiana z dodatkowymi nakładkami na zderzaki oraz progi, 20-calowymi felgami sygnowanymi przez AMG ze sportowymi oponami oraz dwubarwne wnętrze.

Debiut rynkowy nowego Mercedesa GLC Coupe planowany jest na jesień tego roku, w trzech wcześniej wymienionych wariantach silnikowych. Pozostałe odmiany dołączą na końcu bieżącego roku.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA