Mercedes GLC F-Cell w przyszłym roku

Mercedes GLC F-Cell ma być droższy od zasilanego tradycyjnym paliwem auta, ale za to bezszelestny i ekologiczny. Zasięg może wynosić nawet 500 km. Zobacz, czego możemy się spodziewać po wodorowym GLC.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 177 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Jest niemal pewne, że Mercedes GLC F-Cell wejdzie na rynek w przyszłym roku. Przynajmniej tak wynika z wywiadu udzielonego magazynowi Autocar przez szefa działu rozwoju Mercedesa, Prof. Dr. Thomasa Webera. Stwierdził też, że wodorowy GLC ma czerpać technologię z najnowszych napędów wodorowych. Niewykluczone, że niektóre elementy mogą być podobne do testowanej przez nas Toyoty Mirai.

Pod "skórą" GLC F-Cell ma znaleźć się kompaktowa jednostka, dzięki temu nie trzeba będzie dostosowywać podwozia do nowego napędu. To z kolei znacznie obniży koszty produkcji, ale niekoniecznie wpłynie na cenę. Ta ma wahać się w granicach 65 tys. euro., czyli ok. 291 tys. zł. To sporo, zważywszy na fakt, że ceny zwykłego GLC w Polsce zaczynają się od 175 tys. zł.

Zasięg wodorowego SUV-a ma wynosić ok. 400-480 km. Premierę auta zaplanowano na salon we Frankfurcie w 2017 roku. Podobny model był już pokazany przez Mercedesa.

Zobacz także:
REKLAMA