Mercedes GLC. Polska premiera SUV-a

Odświeżony Mercedes GLC zadebiutował w Polsce na targach Poznań Motor Show 2019.

Mercedes GLC - Poznań Motor Show 2019 Auto Motor i Sport
Mercedes GLC - Poznań Motor Show 2019, fot. Michał Szymaczek

Mercedes GLC przeszedł face lifting, który zmienił nieco jego wygląd i mocno wzbogacił pod kątem nowoczesnych technologii i multimediów. Zainstalowanie systemu informacyjno-rozrywkowego MBUX odmieniło i unowocześniło też nieco wnętrze.

Mercedes GLC – wygląd

Z zewnątrz odświeżony Mercedes GLC wygląda bardzo znajomo. Przeprojektowany został grill, który wygląda teraz bardziej dojrzale i masywnie. Nowy zderzak zyskał trzy prostokątne otwory w dolnej części, z kolei boczne wloty powietrza są lekko rozciągnięte.

W standardzie znajdą się LED-owe reflektory, a same klosze lamp są nieco mniejsze i mają bardziej kanciasty kształt. Z tyłu z kolei pojawiły się nowocześnie wyglądające lampy z prostokątnymi listwami LED-owymi. Całości efektu dopełniają trapezoidalne końcówki wydechu, zastępujące poprzednie, bardziej zaokrąglone.

Zobacz także: wszystkie premiery Poznań Motor Show 2019

REKLAMA

Mercedes GLC - Poznań Motor Show 2019 Auto Motor i Sport
Mercedes GLC - Poznań Motor Show 2019, fot. Michał Szymaczek

Mercedes GLC – wnętrze

Odświeżony Mercedes GLC jest bogatszy o nowe technologie. Przede wszystkim w środku pojawił się nowy system informacyjno-rozrywkowy Mercedesa MBUX, znany z innych, nowych modeli marki. Przed kierowcą znalazły się wirtualne zegary o przekątnej 12,3 cala, a pośrodku deski rozdzielczej króluje duży ekran o przekątnej 10,25 cala, obsługujący większość funkcji systemu MBUX.

W europejskiej ofercie Mercedesa GLC napędzać będzie jedna z dwóch jednostek benzynowych, z czego obie wykorzystują technologię mild hybrid z 48-woltową instalacją elektryczną. W podstawowej wersji będzie to GLC 200 4MATIC o mocy 197 KM, a drugą z opcji będzie model GLC 300 4MATIC o mocy 258 KM.

Ofertę uzupełnią trzy turbodiesle:

  • GLC 200d 4MATIC o mocy 163 KM,
  • GLC 220d 4MATIC o mocy 194 KM,
  • GLC 300d 4MATIC o mocy 245 KM.

REKLAMA

Mercedes GLC - Poznań Motor Show 2019 Auto Motor i Sport
Mercedes GLC - Poznań Motor Show 2019, fot. Michał Szymaczek

Mercedes GLC – wyposażenie

W opcjonalnym wyposażeniu odświeżonego Mercedesa GLC znajdzie się między innymi system DBC (Dynamic Body Control), z adaptacyjnymi amortyzatorami zwiększającymi komfort jazdy.

Z kolei możliwości terenowe zwiększy opcjonalny pakiet Off-Road, z trybami jazdy Off-Road i Off-Road Plus.

Jest jeszcze Driving Assistance Package, który korzysta z zaawansowanego adaptacyjnego tempomatu, potrafiącego zatrzymać samochód, ruszyć z miejsca w korku, utrzymywać własny pas ruchu i zmieniać go w razie potrzeby oraz dostosować prędkość na podstawie ograniczeń prędkości.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA