REKLAMA

Mercedes GLS. SUV klasy S

Mercedes GLS nowej generacji zastępuje model, który jest na rynku od 2012 roku. Auto jest nowoczesnym, gigantycznym, luksusowym SUV-em.

Mercedes GLS 2019 Materiały prasowe
Mercedes GLS 2019
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 411 800 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowy Mercedes GLS zastępuje model, który na rynku jest już od 2012 roku, najpierw jeszcze jako GL, a od 2015 roku już jako GLS. Wtedy też producent przeprowadził gruntowny face lifting, niemniej jednak konstrukcyjnie to wciąż to samo auto.

REKLAMA

Teraz przyszedł czas na następcę. O ile dotychczasowy Mercedes GLS jest ogromnym samochodem, to nowe jego wcielenie jeszcze urosło. Ba, GLS jest nieco większy od najnowszego BMW X7.

Mercedes GLS - nadwozie

Nowy GLS ma o niecałe 8 cm więcej długości i nieco ponad 2 cm więcej szerokości niż poprzednik. Łącznie nadwozie GLS-a mierzy 5207 mm długości, szerokość to niemal dwa metry, a rozstaw osi to 3135 mm. Więcej ma chyba tylko Rolls-Royce Cullinan...

Z zewnątrz auto przypomina nadmuchanego Mercedesa GLE. Patrząc na SUV-a z boku, widać jak ogromną część zajmuje przedział pasażerski, przy którym długa przecież maska wygląda bardzo niepozornie.

REKLAMA

REKLAMA

Mercedes GLS 2019 Materiały prasowe
Mercedes GLS 2019

Mercedes GLS - wnętrze

W kabinie również dość mocno „czuć” Mercedesem GLE, bo ogólny design jest zbliżony do nieco mniejszego modelu. Różnica tkwi w rozmiarze przestrzeni dla pasażerów. Jak czytamy w informacji prasowej, w trzecim rzędzie siedzeń wygodnie podróżować mają osoby o wzroście nawet 1,94 metra, z kolei w drugim rzędzie przestrzeń na nogi można zwiększyć nawet o 87 mm.

Do dyspozycji pasażerów będzie aż pięciostrefowa klimatyzacja, co oznacza, że osobną regulację temperatury mają kierowca i pasażer, osoby siedzące po obu stronach drugiego rzędu oraz ci zasiadający na samym tyle. Dla tych ostatnich dostępne będą także choćby osobne gniazda USB.

Złożenie foteli drugiego i trzeciego rzędu pozwoli przewieźć nawet 2400 litrów bagażu. Co ważne, oparcia składa się jednym przyciskiem, podobnie jak za pomocą przycisku obniżyć można nieco próg załadunku. Mercedesa GLS można zamówić również w wersji 6-osobowej, wówczas środkowy rząd składa się z dwóch osobnych foteli.

REKLAMA

Mercedes GLS 2019 Materiały prasowe
Mercedes GLS 2019

Bardzo bogate i nowoczesne jest wyposażenie Mercedesa GLS, jak na flagowego SUV-a przystało. Weźmy choćby opcjonalne reflektory Multibeam LED, które złożone są ze 112 osobnych diod o dużej mocy. Z Mercedesa GLE zapożyczony został również system E-Active Body Control.

Mercedes GLS – silniki

Do napędu Mercedesa GLS posłuży kilka silników do wyboru. Jeden z nich to wersja GLS 580 – miękka hybryda z silnikiem benzynowym V8 o pojemności 4 litrów, mocy 489 KM i 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Do pomocy przy wyprzedzaniu posłuży dodatkowy silnik elektryczny (22 KM, 250 Nm).

Innym benzynowym motorem, niedostępnym jednak w Europie, będzie 367-konny sześciocylindrowiec o momencie obrotowym 500 Nm, również wykorzystujący technologię mild hybrid i elektryczny silnik o mocy 22 KM i 250 Nm momentu obrotowego.

REKLAMA

REKLAMA

Mercedes GLS 2019 Materiały prasowe
Mercedes GLS 2019

Mercedes nie wycofuje się z jednostek wysokoprężnych. Pojawią się zatem modele 350d o mocy 286 KM oraz 400d o mocy 330 KM. Oba mają po sześć cylindrów i spełniają surowe normy Euro 6d, które wejdą w życie od 2020 roku.

Na tym etapie cen nowego Mercedesa GLS jeszcze nie znamy. W salonach pojawi się pod koniec 2019 roku.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA