Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza

Mercedes podgrzewa atmosferę przed wyczekiwaną premierą nowej generacji kompaktowej Klasy A. Na przystawkę mamy oficjalne zdjęcia deski rozdzielczej.

Mercedes Klasy A
Mercedes Klasy A

W kabinie nowego Mercedesa Klasy A mamy do czynienia z prawdziwą rewolucją stylistyczną w porównaniu do obecnej generacji. Czujne oko wypatrzy jednak duże podobieństwo do innych nowych modeli spod znaku gwiazdy.

REKLAMA

Design kokpitu nowej Klasy A jest bardzo mocno inspirowany nową Klasą E, która z kolei wygląda jak "mała Klasa S". Wzrok przykuwa tu co najmniej kilka elementów, podczas gdy efekt całościowy jest bardzo futurystyczny. Trochę jak w modelu koncepcyjnym, a nie wersji produkcyjnej.

REKLAMA

REKLAMA

Mercedes Klasy A
Mercedes Klasy A

Uwagę zwraca pięć okrągłych kratek wlotu powietrza, dodatkowo podświetlonych jednym z dostępnych kolorów nastrojowego oświetlenia, ładnie nazywanego "ambientowym". Ale nie to budzi największe kontrowersje.

REKLAMA

Mercedes Klasy A
Mercedes Klasy A

Element dostępny w topowych wersjach wyposażenia nowej Klasy A ma być powiewem nowoczesności, a trzeba przyznać, że w efekcie nie wygląda najlepiej. Mowa o panelu, który składa się z dwóch ekranów o przekątnej 10,25 cala. Wyświetlane są tam wszystkie możliwe informacje, włącznie z zegarami, nawigacją, itp.

REKLAMA

REKLAMA

Mercedes Klasy A
Mercedes Klasy A

Wątpliwości budzi sposób zamontowania tej "deski". Wygląda to jak długi podwójny tablet postawiony i oparty o podszybie. W Klasie E jest podobnie, ale tam mamy przynajmniej "zadaszenie". Tutaj tablet swobodnie sterczy. Z pierwszych opinii, jakie wyrażacie na naszym facebookowym profilu wynika, że wam też podobne rozwiązanie nie przypadło do gustu.

Wspomnieliśmy o wyższej wersji wyposażenia, w której znajdziemy te ponad 10-calowe ekrany. Co dostaniemy w tańszych modelach? Bazowa wersja będzie miała dwa ekrany o przekątnej 7 cali, a pośrednia jeden 7-calowy, a drugi o przekątnej 10,25 cali. Od razu będzie widać, kto poskąpił na większy ekran, a kto postanowił zaszaleć i wydał więcej na swoją Klasę A.

REKLAMA

Mercedes Klasy A
Mercedes Klasy A

Podobne wnętrze użyte będzie we wszystkich modelach pochodnych Klasy A, w tym sedanie oraz modelach CLA i GLA.

Więcej szczegółów dotyczących nowej Klasy A podamy bliżej daty jej premiery, a ta zaplanowana jest na marcowy salon samochodowy w Genewie. Z tego co wiemy już teraz, nowa generacja ma być przestronniejsza i ma mieć większy, 370-litrowy bagażnik.

REKLAMA

REKLAMA