REKLAMA

Mercedes Klasy A – taki jak w Szanghaju

Mercedes, klasa A, AMG Auto Motor i Sport
Mercedes A25 AMG
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 98 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Gorden Wagener - szef design Mercedesa zapowiedział, że koncepcyjny model Vision A pokazany kilka dni temu w Szanghaju jest "realistyczną" zapowiedzią tego jak będzie wyglądać nowy model Klasy A gdy wejdzie do produkcji w przyszłym roku. Dodał po chwili, że oczywiście rynkowa odmiana dostępna będzie również w pięciodrzwiowym nadwoziu, będzie mieć zmienioną linię szyb, reflektory i osłonę chłodnicy. Czyli w sumie może wyglądać zupełnie inaczej.

Nie ma też co się spodziewać tak futurystycznego wnętrza. Według zapowiedzi ma ono być przygotowane z doskonałej jakości materiałów, podobno nawet lepszych niż w obecnej Klasie C. Kolejną ciekawostką jest informacja jakoby system COMAND pozwalał na ściąganie do samochodu nowych aplikacji. Jakie to miałyby być programy - tego jeszcze nie podano.

Dodatkowo według szefa działu badań I rozwoju - Thomasa Webera - w gamie miałaby się pojawić wersja z oznaczeniem AMG. Plotka głosi, że pod jej maskę trafić może dwulitrowy, turbodoładowany silnik benzynowy o mocy między 320 a 350 KM. Miałby on być zestawiony z dwusprzęgłową skrzynią biegów i napędzać wszystkie koła. Nie możemy się doczekać!

źródło: autocar.co.uk

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA