[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Mercedes Klasy B – Paris Motor Show 2018

Na salonie samochodowym w Paryżu swoją premierę miała trzecia generacja Mercedesa Klasy B. Niemiecki minivan zyskał nieco bardziej dynamiczne nadwozie i najnowszą technologię marki.

Mercedes Klasy B (Paryż 2018) Mercedes Klasy B (Paryż 2018), fot. Michał Szymaczek

Trzecia generacja Mercedesa Klasy B poszła w kierunku wytyczonym przez poprzedników. Jest więc wciąż minivanem. Teraz jednak nieco bardziej dynamicznie stylizowanym i większym, a także wyposażonym w szereg systemów, do niedawna spotykanych w topowych modelach, jak Klasa S choćby.

Podczas konferencji prasowej, szefowa działu sprzedaży Mercedesa ogłosiła, że Mercedes Klasy B jest częścią ważnego i wciąż znaczącego segmentu rynku. I to pomimo mocnego spadku sprzedaży modelu w ostatnich latach.

Auto dysponuje bardziej przestronnym wnętrzem, gdzie dzięki dużemu rozstawowi osi, mierzącemu 2 729 mm oraz krótkim zwisom, udało się wygospodarować naprawdę sporo miejsca dla pasażerów i ich bagażu.

REKLAMA

Mercedes Klasy B (Paryż 2018) Mercedes Klasy B (Paryż 2018), fot. Michał Szymaczek

Inżynierowie dużo uwagi przyłożyli też do tego, by nowa B-klasa była samochodem na wskroś nowoczesnym. Mamy więc układ pozwalający na częściowo autonomiczną jazdę, wykorzystujący kamery i radary, pozwalające obserwować ruch na drodze nawet na pół kilometra przed samochodem.

Dodatkowo, wykorzystując dane nawigacji i sygnał GPS, system Assist Distronic dostosuje prędkość do przebiegu drogi – zakrętów, rond i skrzyżowań.

Kokpit mocno przypomina ten z Mercedesa Klasy A i rzeczywiście, producent wykorzystał tu rozwiązania z mniejszego kompaktu, w tym system MBUX – Mercedes-Benz User Experience. Mamy więc długi, podwójny ekran na desce rozdzielczej i sterowanie zarówno dotykiem, jak i głosem.

REKLAMA

Mercedes Klasy B (Paryż 2018) Mercedes Klasy B (Paryż 2018), fot. Michał Szymaczek

Do napędu nowego Mercedesa Klasy B posłużą unowocześnione silniki wysokoprężne i benzynowe. Wśród dostępnych wersji znajdziemy modele B180 (136 KM i 200 Nm), B200 (163 KM i 250 Nm), B180d (116 KM i 260 Nm), B200d (150 KM i 320 Nm) oraz B220d (190 KM i 400 Nm).

Nowy Mercedes Klasy B pojawi się na rynku w grudniu tego roku. Ceny poznamy bliżej tej daty. Tymczasem zapraszamy do śledzenia relacji w serwisie specjalnym, poświęconym Paris Motor Show 2018

 
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 757 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij