REKLAMA

Mercedes Klasy B – Paris Motor Show 2018

Na salonie samochodowym w Paryżu swoją premierę miała trzecia generacja Mercedesa Klasy B. Niemiecki minivan zyskał nieco bardziej dynamiczne nadwozie i najnowszą technologię marki.

Mercedes Klasy B (Paryż 2018) Auto Motor i Sport
Mercedes Klasy B (Paryż 2018), fot. Michał Szymaczek

Trzecia generacja Mercedesa Klasy B poszła w kierunku wytyczonym przez poprzedników. Jest więc wciąż minivanem. Teraz jednak nieco bardziej dynamicznie stylizowanym i większym, a także wyposażonym w szereg systemów, do niedawna spotykanych w topowych modelach, jak Klasa S choćby.

Podczas konferencji prasowej, szefowa działu sprzedaży Mercedesa ogłosiła, że Mercedes Klasy B jest częścią ważnego i wciąż znaczącego segmentu rynku. I to pomimo mocnego spadku sprzedaży modelu w ostatnich latach.

Auto dysponuje bardziej przestronnym wnętrzem, gdzie dzięki dużemu rozstawowi osi, mierzącemu 2 729 mm oraz krótkim zwisom, udało się wygospodarować naprawdę sporo miejsca dla pasażerów i ich bagażu.

REKLAMA

Mercedes Klasy B (Paryż 2018) Auto Motor i Sport
Mercedes Klasy B (Paryż 2018), fot. Michał Szymaczek

Inżynierowie dużo uwagi przyłożyli też do tego, by nowa B-klasa była samochodem na wskroś nowoczesnym. Mamy więc układ pozwalający na częściowo autonomiczną jazdę, wykorzystujący kamery i radary, pozwalające obserwować ruch na drodze nawet na pół kilometra przed samochodem.

Dodatkowo, wykorzystując dane nawigacji i sygnał GPS, system Assist Distronic dostosuje prędkość do przebiegu drogi – zakrętów, rond i skrzyżowań.

Kokpit mocno przypomina ten z Mercedesa Klasy A i rzeczywiście, producent wykorzystał tu rozwiązania z mniejszego kompaktu, w tym system MBUX – Mercedes-Benz User Experience. Mamy więc długi, podwójny ekran na desce rozdzielczej i sterowanie zarówno dotykiem, jak i głosem.

REKLAMA

Mercedes Klasy B (Paryż 2018) Auto Motor i Sport
Mercedes Klasy B (Paryż 2018), fot. Michał Szymaczek

Do napędu nowego Mercedesa Klasy B posłużą unowocześnione silniki wysokoprężne i benzynowe. Wśród dostępnych wersji znajdziemy modele B180 (136 KM i 200 Nm), B200 (163 KM i 250 Nm), B180d (116 KM i 260 Nm), B200d (150 KM i 320 Nm) oraz B220d (190 KM i 400 Nm).

Nowy Mercedes Klasy B pojawi się na rynku w grudniu tego roku. Ceny poznamy bliżej tej daty. Tymczasem zapraszamy do śledzenia relacji w serwisie specjalnym, poświęconym Paris Motor Show 2018

 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA