Mercedes Klasy B – ceny nowego modelu

Pokazana na salonie samochodowym w Paryżu trzecia generacja Mercedesa Klasy B wchodzi do sprzedaży.

Mercedes Klasy B (Paryż 2018) Auto Motor i Sport
Mercedes Klasy B (Paryż 2018), fot. Michał Szymaczek
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 112 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Trzecia generacja Mercedesa Klasy B poszła w kierunku wytyczonym przez poprzedników. Jest więc wciąż minivanem. Teraz jednak nieco bardziej dynamicznie stylizowanym i większym, a także wyposażonym w szereg systemów, do niedawna spotykanych w topowych modelach, jak Klasa S choćby.

Podczas konferencji prasowej, w dniu premiery na salonie samochodowym w Paryżu, szefowa działu sprzedaży Mercedesa ogłosiła, że Mercedes Klasy B jest częścią ważnego i wciąż znaczącego segmentu rynku. I to pomimo mocnego spadku sprzedaży modelu w ostatnich latach.

Niemiecki minivan zyskał nieco bardziej dynamiczne nadwozie i najnowszą technologię marki. Auto dysponuje bardziej przestronnym wnętrzem, gdzie dzięki dużemu rozstawowi osi, mierzącemu 2 729 mm oraz krótkim zwisom, udało się wygospodarować naprawdę sporo miejsca dla pasażerów i ich bagażu.

Inżynierowie dużo uwagi przyłożyli też do tego, by nowa B-klasa była samochodem na wskroś nowoczesnym. Mamy więc układ pozwalający na częściowo autonomiczną jazdę, wykorzystujący kamery i radary, pozwalające obserwować ruch na drodze nawet na pół kilometra przed samochodem.

Zobacz także: Mercedes-AMG A35 4MATIC - znamy ceny

Mercedes Klasy B (Paryż 2018) Auto Motor i Sport
Mercedes Klasy B (Paryż 2018), fot. Michał Szymaczek

Dodatkowo, wykorzystując dane nawigacji i sygnał GPS, system Assist Distronic dostosuje prędkość do przebiegu drogi – zakrętów, rond i skrzyżowań.

Kokpit mocno przypomina ten z Mercedesa Klasy A i rzeczywiście, producent wykorzystał tu rozwiązania z mniejszego kompaktu, w tym system MBUX – Mercedes-Benz User Experience. Mamy więc długi, podwójny ekran na desce rozdzielczej i sterowanie zarówno dotykiem, jak i głosem.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Do napędu nowego Mercedesa Klasy B posłużą unowocześnione silniki wysokoprężne i benzynowe. Wśród dostępnych wersji znajdziemy modele:

  • B180 (136 KM i 200 Nm) w cenie od 123 400 zł,
  • B200 (163 KM i 250 Nm) w cenie od 134 200 zł,
  • B200d (150 KM i 320 Nm) w cenie od 149 900 zł,
  • B220d (190 KM i 400 Nm) w cenie od 164 000 zł.
Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA