Mercedes Klasy E W213 (2016) - niespodziewana premiera

Mercedes zaplanował premierę nowej Klasy E na 11 stycznia. Plany planami, ale ktoś już w sieci nie wytrzymał i opublikował zdjęcia i informacje dotyczące nowej generacji W213.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 186 600 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Czekaliśmy z niecierpliwością, żeby zobaczyć nowego Mercedesa Klasy E W213 na salonie w Detroit, a dziś spotkała nas niespodzianka. W sieci samochód pojawił się w pełnej krasie na oficjalnych zdjęciach. Nie jesteśmy pewni, czy Mercedes zaplanował ten wyciek. Nie mniej jednak, tak wygląda nowa E klasa.

REKLAMA

Na pierwszy rzut oka to... Klasa C. Może trochę większa. Projektanci w Stuttgarcie mają chyba gorszy czas i szablonowo projektują nowe modele. Dla mało wprawnego oka ciężko doszukać się tutaj różnic pomiędzy C a E. Dwa auta postawione obok siebie będzie można odróżnić tylko po rozmiarze.

W zależności od wersji wyposażenia, gwiazda wyląduje albo na środku grilla, albo tradycyjnie jako "celownik" na masce. Nowością mają być reflektory LED, które "wyznaczają nowy kierunek w technologii światła". Każda lampa jest teraz wyposażona w 84 diody (wcześniej 24), co oznacza, że światło będzie bardzo jasne. Dodatkowo technologia w nich zastosowana, będzie regulować strumień światła tak, aby jak najkorzystniej oświetlać drogę (również ma doświetlać dziury), ale jednocześnie nie oślepiać jadących z naprzeciwka.

Tył to mieszanka Klasy S z Klasą C, czyli nic nowego. Wzór świateł dobrze znany z tych modeli, jak również owalne, chromowane końcówki układu wydechowego, które znajdują się teraz praktycznie w każdym modelu tej marki.

Wnętrze mieliśmy już okazję poznać, na oficjalnym zdjęciu niemieckiej marki. Tutaj również nie ma fajerwerków, to to sama kabina, którą możemy zobaczyć w Klasie S, V czy C. Jaka dokładnie technologia znajdzie się na pokładzie dowiemy się już 11 stycznia podczas oficjalnej premiery.

Niemieckie media spekulują, że W213 będzie długi na 492,3 cm (obecna generacja 487,9 cm), a współczynnik oporu powietrza ma wynosić 0.23 Cx. Wśród silników pojawi się nowy diesel 2.0 o mocy 195 KM (3,9 l/100 km). Ta jednostka znajdzie się pod nazwą 220d. Bazowym silnikiem benzynowym E200 będzie 2-litrowy motor turbo, na razie nieznanych osiągów. Pozostałe diesle mają mieć moc od 150 do 258 KM. Moc "benzyniaków" ma wahać się między 183 a 333 KM (wyłączając wersję AMG, która będzie miała prawdopodobnie ponad 500 KM). Później na liście pojawi się także hybryda 350e z 2-litrową jednostką turbo i mocą łączną 279 KM.

Więcej szczegółów dotyczących Mercedesa Klasy E W213 przeczytasz na naszej stronie już w poniedziałek rano.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA