Mercedes Klasy E W213 nadchodzi

W serwisie mbpassionblog.com pojawiły się zdjęcia, przedstawiające nowego Mercedesa Klasy E W213 prosto z hali produkcyjnej. Co już wiemy o nowej Klasie E?

Mercedes Klasa E
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 186 600 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Skoro auto jest już na produkcji to oznacza, że jest gotowe. Nie może być inaczej, skoro Mercedes zaplanował premierę nowej Klasy E już na styczeń, na targi w Detroit. W nowej generacji, W213 nie będzie rewolucji. Auto stylistycznie upodobni się do nowych modeli - Klasy C, GLC czy GLE.

REKLAMA

Mercedes Klasa E

Co ciekawe, płytę podłogową ma dzielić z mniejszą Klasą C, ale mimo tego, W213 będzie większa niż obecna generacja i na dodatek o ok. 150 kg lżejsza. Spekuluje się także o ultraluksusowej wersji, czyli Maybach. To będzie pierwsza taka odmiana w historii klasy E. Jej wnętrze ma pochodzić z S-klasy. Szykowana jest też uterenowiona wersja o roboczej nazwie X213, stworzona na wzór Audi A6 Allroad.

Pierwszy pojawi się sedan, na którego już w styczniu będzie można składać zamówienia, a pierwsze auta do klientów zostaną dostarczone wiosną. Kombi dołączy w połowie 2016 roku, a później możemy spodziewać się także coupe oraz kabrio.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA