Mercedes Klasy G 400d – 700 Nm w mocnym dieslu

Mercedes Klasy G otrzyma od września nie tylko bogatsze wyposażenie seryjne, ale i nową wersję G 400d z mocnym silnikiem wysokoprężnym. Znamy jego cenę.

Mercedes Klasy G face lifting Materiały prasowe
Mercedes Klasy G face lifting
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 533 900 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Mercedes Klasy G wraz z egzemplarzami produkowanymi od 1 września 2020 r. otrzyma bardziej rozbudowane wyposażenie standardowe. Jednocześnie program „G manufaktur” obejmuje więcej opcji personalizacji tego kultowego samochodu terenowego. Ofertę uzupełniają nowe odcienie nadwozia oraz pakiety wyposażenia, a bazowa specyfikacja zostaje wzbogacona o szerokoekranowy kokpit.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Mercedes G 400d – nowość w gamie

Najważniejsza nowość to wprowadzenie wariantu G 400 d, wcześniej oferowanego w ramach edycji specjalnej. Model jest teraz dostępny bez ograniczeń i można go swobodnie konfigurować.

Najmocniejsze wcielenie rzędowego, 6-cylindrowego silnika wysokoprężnego generuje moc 330 KM i maksymalny moment obrotowy 700 Nm w zakresie od 1200 do 3200 obr./min, zapewniając imponującą siłę pociągową.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Lista nowych możliwości auta obejmuje m.in. program jazdy o nazwie Desert, czyli „Pustynia”. Uruchamiany za pomocą przełącznika trybów jazdy zapewnia maksymalną możliwą przyczepność na piaszczystej nawierzchni. Koordynacja opóźnionej zmiany biegu na wyższy, bezpośredniej reakcji przepustnicy i odpowiednio dostosowanego sterowania ESP ma pozwolić na skuteczniejsze pokonywanie piaszczystych bezdroży.

Standardowe wyposażenie obejmuje teraz również przydatny w tak dużym samochodzie pakiet Parking, z kamerą cofania.

W kabinie do standardowego wyposażenia wszystkich wersji Klasy G należy teraz szerokoekranowy kokpit. Seryjne jest też bezramkowe lusterko wsteczne, które wcześniej stanowiło element pakietu wykończenia skórą.

Wnętrze Klasy G można dodatkowo zmodyfikować, wybierając jeden z pakietów wyposażenia: z przełącznikami sterowania szybami w kolorze srebrnego chromu oraz osłonami przeciwsłonecznymi z mikrofibry Dinamica. Standardowo na pokładzie są teraz również czarne dywaniki podłogowe, w połączeniu z linią AMG ozdobione logo marki z Affalterbach – czyli te same, które można znaleźć w Mercedesie-AMG G 63.

Ceny Mercedesa Klasy G po odświeżeniu oferty prezentują się następująco. Nowy Mercedes Klasy G jest już dostępny w sprzedaży – w cenie od 523 500 złotych za G 350d oraz od 538 500 zł za G 400d. Nowy Mercedes-AMG G 63 kosztuje natomiast od 776 300 zł.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA