REKLAMA

Mercedes Klasy G na pierwszych zdjęciach

Na krótko przed oficjalnym debiutem nowej Klasy G, Mercedes pokazał kilka zdjęć zamaskowanego auta. Do sieci wyciekły też fotografie prezentujące terenówkę w pełnej krasie.

Mercedes Klasy G 2018
Mercedes Klasy G 2018
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 523 500 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Oficjalna premiera nowej generacji Mercedesa Klasy G nastąpi już niebawem, podczas salonu samochodowego NAIAS w Detroit. W grudniu producent zaczął kampanię od publikacji zdjęć kabiny nowej "Gelendy". Teraz wiemy już o wiele więcej.

W sieci pojawiły się właśnie oficjalne fotografie, które przedstawiają nową Klasę G w zamaskowanej jeszcze postaci, a także pierwsze zdjęcia auta bez kamuflażu.

Widać na nich nowy układ przednich świateł, wraz z przeniesieniem tych do jazdy dziennej pod wspólny, okrągły klosz. Tylne światła wciąż są tuż nad zderzakiem, ale mają teraz bardziej obły kształt.

REKLAMA

REKLAMA

Mercedes Klasy G 2018
Mercedes Klasy G 2018

W ogóle w nowym Mercedesie Klasy G mamy więcej obłości, choć legendarny pudełkowaty kształt nadwozia pozostał niezmieniony. Zaokrągliły się po prostu krawędzie. Ukłonem w stronę klasyki jest też m.in. pozostawienie osobnych, wystających nad błotnikami kierunkowskazów czy trapezoidalna maska.

Wciąż niewiele wiemy jeszcze o parametrach technicznych nowej Klasy G, ale z pewnością jej znak rozpoznawczy, jakim są właściwości terenowe, pozostanie na najwyższym poziomie. Auto przechodziło mordercze testy na słynnej górze Schöckl nieopodal Grazu, gdzie samochód jest montowany.

REKLAMA

Mercedes Klasy G 2018
Mercedes Klasy G 2018

Wiadomo, że nowa G-Klasa oparta jest na zmodernizowanej ramie i wciąż ma w wyposażeniu trzy pełne blokady mechanizmów różnicowych oraz przełożenie redukcyjne, aktywowane przy prędkościach do 40 km/h.

Niezależne zawieszenie ma przeprojektowane osie, które mają zapewnić lepsze możliwości off-roadowe. Kąty natarcia i zejścia to odpowiednio 31 i 30 stopni, a kąt rampowy wynosi 26 stopni. Prześwit samochodu to dokładnie 241 milimetrów, a głębokość brodzenia producent określił na 70 centymetrów.

REKLAMA

REKLAMA

Mercedes Klasy G 2018
Mercedes Klasy G 2018

Nowy Mercedes Klasy G będzie bardzo nowoczesnym samochodem, z masą systemów bezpieczeństwa i komfortu, a także wspierających kierowcę podczas pokonywania bezdroży.

W tym m.in. kamera 360 stopni z widokiem z góry, pozwalającym ocenić odległość od przeszkód, a także ekran, na którym podane będą niezbędne informacje - od aktualnego kąta przechyłu, aż po informacje o statusie napędu i aktywacji blokad dyferencjałów.

Jak pisaliśmy, przy okazji publikacji pierwszych zdjęć wnętrza nowej Klasy G, element który wszedł już do wyposażenia droższych wersji nowych modeli spod znaku gwiazdy, to podwójny ekran. Nie zabraknie go i tym razem. Są to dwa, poziomo ułożone i połączone ze sobą tablety, każdy o przekątnej 12,3 cala, przykryte jedną taflą szkła.

REKLAMA

Mercedes Klasy G 2018
Mercedes Klasy G 2018

Lewy ekran przedstawiać będzie m.in. zegary, a także najważniejsze wskazania komputera pokładowego czy wskazówki nawigacji. Dla tradycjonalistów pozostają, montowane seryjnie, tradycyjne zegary.

W standardzie znajdzie się też zestaw audio z siedmioma głośnikami, podczas gdy za dopłatą wybrać można będzie 16-głośnikowy system firmy Burmester, ze wzmacniaczem o mocy 590 watów i cyfrowym korektorem dźwięku.

Zobacz także:

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA