[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ

Mercedes Klasy G - nowa generacja legendy

Podczas salonu samochodowego w Detroit Mercedes zaprezentował nową generację kultowej Klasy G. Uroczystość uświetnił sam Arnold Schwarzenegger.

Mercedes Klasy G 2018 Mercedes Klasy G 2018

Podczas targów w Detroit, w towarzystwie aktora znanego m.in. z roli Terminatora, światu pokazana została nowa generacja Klasy G - modelu, który przez niemal 40 lat produkcji stał się synonimem samochodu terenowego.

Nowa odsłona, jak pisaliśmy już wcześniej, zmieniła się z wyglądu tylko nieznacznie, co jest akurat informacją pozytywną i pożądaną przez fanów. Nowy jest układ przednich świateł, wraz z przeniesieniem tych do jazdy dziennej pod wspólny, okrągły klosz. Tylne światła wciąż są tuż nad zderzakiem, ale mają teraz bardziej obły kształt.

Mercedes Klasy G 2018 Mercedes Klasy G 2018

W ogóle w nowym Mercedesie Klasy G mamy więcej obłości, choć legendarny pudełkowaty kształt nadwozia pozostał niezmieniony. Zaokrągliły się po prostu krawędzie. Ukłonem w stronę klasyki jest też m.in. pozostawienie osobnych, wystających nad błotnikami kierunkowskazów czy trapezoidalna maska.

Nowa Klasa G urosła nieco, w porównaniu do poprzednika. Samochód jest o 53 milimetry dłuższy i aż o 121 milimetrów szerszy, dając więcej miejsca pasażerom i lepsze zachowanie na drodze. Kwestie komfortu bowiem grają tu dużą rolę. Coraz więcej "Gelend" rzadko zjeżdża z utwardzonych szlaków, pokonując asfaltowe nitki Dubaju, Moskwy czy Hollywood.

Mercedes Klasy G 2018 Mercedes Klasy G 2018

Mercedes Klasy G jest bardzo nowoczesnym samochodem, z masą systemów bezpieczeństwa i komfortu, a także wspierających kierowcę podczas pokonywania bezdroży. W tym kamera 360 stopni z widokiem z góry, pozwalającym ocenić odległość od przeszkód, a także ekran, na którym podane będą niezbędne informacje - od aktualnego kąta przechyłu, aż po informacje o statusie napędu i aktywacji blokad dyferencjałów.

Element, który wszedł już do wyposażenia droższych wersji nowych modeli spod znaku gwiazdy, to podwójny ekran. Nie zabraknie go i tym razem. Są to dwa, poziomo ułożone i połączone ze sobą tablety, każdy o przekątnej 12,3 cala, przykryte jedną taflą szkła. W standardzie zegary będą analogowe, a w bogatszych wersjach - wyświetlane.

Mercedes Klasy G 2018 Mercedes Klasy G 2018

W standardzie znajdzie się też zestaw audio z siedmioma głośnikami, podczas gdy za dopłatą wybrać można będzie 16-głośnikowy system firmy Burmester, ze wzmacniaczem o mocy 590 watów i cyfrowym korektorem dźwięku.

Mercedes Klasy G 2018 Mercedes Klasy G 2018

W chwili debiutu nowa Klasa G napędzana będzie znanym silnikiem V8 twin turbo o pojemności 4 litrów, który generuje moc 416 KM i 609 Nm momentu obrotowego. Współpracować będzie z 9-biegową automatyczna przekładnią i seryjnym napędem na cztery koła. Co ważne, terenowy Mercedes został odchudzony aż o 170 kg w porównaniu do poprzedniej wersji.

Mercedes Klasy G 2018 Mercedes Klasy G 2018

Ponieważ wciąż najważniejszą cechą G-klasy są jej właściwości terenowe, konstrukcja oparta jest na zmodernizowanej ramie i wciąż ma w wyposażeniu trzy pełne blokady mechanizmów różnicowych oraz przełożenie redukcyjne, aktywowane przy prędkościach do 40 km/h.

Mercedes Klasy G 2018 Mercedes Klasy G 2018

Niezależne zawieszenie ma przeprojektowane osie, które mają zapewnić lepsze możliwości off-roadowe. Kąty natarcia i zejścia to odpowiednio 31 i 30 stopni, a kąt rampowy wynosi 26 stopni. Prześwit samochodu to dokładnie 241 milimetrów, a głębokość brodzenia producent określił na 70 centymetrów.

Cena nowej Klasy G w Niemczech rozpoczną się od poziomu 107 tys. euro, a pierwsze dostawy zaplanowane są na połowę 2018 roku.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 757 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij