REKLAMA

Mercedes Klasy G - nowa generacja legendy

Podczas salonu samochodowego w Detroit Mercedes zaprezentował nową generację kultowej Klasy G. Uroczystość uświetnił sam Arnold Schwarzenegger.

Mercedes Klasy G 2018
Mercedes Klasy G 2018
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 523 500 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Podczas targów w Detroit, w towarzystwie aktora znanego m.in. z roli Terminatora, światu pokazana została nowa generacja Klasy G - modelu, który przez niemal 40 lat produkcji stał się synonimem samochodu terenowego.

Nowa odsłona, jak pisaliśmy już wcześniej, zmieniła się z wyglądu tylko nieznacznie, co jest akurat informacją pozytywną i pożądaną przez fanów. Nowy jest układ przednich świateł, wraz z przeniesieniem tych do jazdy dziennej pod wspólny, okrągły klosz. Tylne światła wciąż są tuż nad zderzakiem, ale mają teraz bardziej obły kształt.

REKLAMA

REKLAMA

Mercedes Klasy G 2018
Mercedes Klasy G 2018

W ogóle w nowym Mercedesie Klasy G mamy więcej obłości, choć legendarny pudełkowaty kształt nadwozia pozostał niezmieniony. Zaokrągliły się po prostu krawędzie. Ukłonem w stronę klasyki jest też m.in. pozostawienie osobnych, wystających nad błotnikami kierunkowskazów czy trapezoidalna maska.

Nowa Klasa G urosła nieco, w porównaniu do poprzednika. Samochód jest o 53 milimetry dłuższy i aż o 121 milimetrów szerszy, dając więcej miejsca pasażerom i lepsze zachowanie na drodze. Kwestie komfortu bowiem grają tu dużą rolę. Coraz więcej "Gelend" rzadko zjeżdża z utwardzonych szlaków, pokonując asfaltowe nitki Dubaju, Moskwy czy Hollywood.

REKLAMA

Mercedes Klasy G 2018
Mercedes Klasy G 2018

Mercedes Klasy G jest bardzo nowoczesnym samochodem, z masą systemów bezpieczeństwa i komfortu, a także wspierających kierowcę podczas pokonywania bezdroży. W tym kamera 360 stopni z widokiem z góry, pozwalającym ocenić odległość od przeszkód, a także ekran, na którym podane będą niezbędne informacje - od aktualnego kąta przechyłu, aż po informacje o statusie napędu i aktywacji blokad dyferencjałów.

Element, który wszedł już do wyposażenia droższych wersji nowych modeli spod znaku gwiazdy, to podwójny ekran. Nie zabraknie go i tym razem. Są to dwa, poziomo ułożone i połączone ze sobą tablety, każdy o przekątnej 12,3 cala, przykryte jedną taflą szkła. W standardzie zegary będą analogowe, a w bogatszych wersjach - wyświetlane.

REKLAMA

REKLAMA

Mercedes Klasy G 2018
Mercedes Klasy G 2018

W standardzie znajdzie się też zestaw audio z siedmioma głośnikami, podczas gdy za dopłatą wybrać można będzie 16-głośnikowy system firmy Burmester, ze wzmacniaczem o mocy 590 watów i cyfrowym korektorem dźwięku.

REKLAMA

Mercedes Klasy G 2018
Mercedes Klasy G 2018

W chwili debiutu nowa Klasa G napędzana będzie znanym silnikiem V8 twin turbo o pojemności 4 litrów, który generuje moc 416 KM i 609 Nm momentu obrotowego. Współpracować będzie z 9-biegową automatyczna przekładnią i seryjnym napędem na cztery koła. Co ważne, terenowy Mercedes został odchudzony aż o 170 kg w porównaniu do poprzedniej wersji.

REKLAMA

REKLAMA

Mercedes Klasy G 2018
Mercedes Klasy G 2018

Ponieważ wciąż najważniejszą cechą G-klasy są jej właściwości terenowe, konstrukcja oparta jest na zmodernizowanej ramie i wciąż ma w wyposażeniu trzy pełne blokady mechanizmów różnicowych oraz przełożenie redukcyjne, aktywowane przy prędkościach do 40 km/h.

REKLAMA

Mercedes Klasy G 2018
Mercedes Klasy G 2018

Niezależne zawieszenie ma przeprojektowane osie, które mają zapewnić lepsze możliwości off-roadowe. Kąty natarcia i zejścia to odpowiednio 31 i 30 stopni, a kąt rampowy wynosi 26 stopni. Prześwit samochodu to dokładnie 241 milimetrów, a głębokość brodzenia producent określił na 70 centymetrów.

Cena nowej Klasy G w Niemczech rozpoczną się od poziomu 107 tys. euro, a pierwsze dostawy zaplanowane są na połowę 2018 roku.

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA