REKLAMA

Mercedes Klasy S i EQS przed premierą

Mercedes uchyla rąbka tajemnicy przed premierą Klasy S oraz debiutem luksusowej elektrycznej limuzyny EQS.

Mercedes Klasy S Materiały prasowe
Mercedes Klasy S
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 438 500 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Mercedes Klasy S

Zacznijmy od nowego Mercedesa Klasy S, którego pierwsze zdjęcie mogliśmy podziwiać podczas pokazu online, prowadzonego przez szefa Mercedesa. Ola Kallenius nazwał nową S-klasę „Technological tour de force”, chwaląc za rozwiązania technologiczne i niesamowicie gładkie i ciche prowadzenie, pomimo wysoko podniesionej przez poprzednika poprzeczki.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Na zdjęciu widzimy dość niewiele, bo fragment przodu. Jest to ewolucja dotychczasowego wyglądu Klasy S, z bardziej wysmuklonymi reflektorami i wydatnym grillem, a także mocniej wyrzeźbioną maską i szerszymi dolnymi wlotami powietrza.

Sporo zmian zajdzie natomiast w kabinie, która będzie stanowiła nowe rozdanie. Przed kierowcą znajdzie się całkiem nowe koło kierownicy, a na konsoli środkowej umieszczony zostanie duży, wystający ponad powierzchnię ekran. Oprócz tego pojawią się kwadratowe kratki nawiewu, w tym cztery nieduże, umieszczone obok siebie, na samym szczycie deski rozdzielczej.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Wśród napędów nowej Klasy S znajdą się zelektryfikowane jednostki 3.0 o mocy 367 KM i momencie 500 Nm, 4-litrowe V8 o mocy 490 KM i 699 Nm, a także wariant plug-in z 6-litrowym V12, oferujący moc 630 KM i 1000 Nm momentu obrotowego. Na potwierdzenie gamy napędów musimy jednak jeszcze zaczekać.

REKLAMA

REKLAMA

Mercedes EQS Materiały prasowe
Mercedes EQS

Mercedes EQS – elektryczna limuzyna

Na temat Mercedesa EQS nie mamy jeszcze zbyt wiele informacji, a sam szef Mercedesa nazywa go elektryczną odmianą Klasy S. Na rynku rywalizować będzie m.in. z Porsche Taycanem, a także Teslą Model S.

Wśród napędów będzie kilka wersji do wyboru. Mówi się, że bazowy wariant dysponować będzie mocą 405 KM i pozwoli na pokonanie do 500 km na jednym ładowaniu.

Produkcja Mercedesa EQS odbywać się będzie równolegle z Klasą S w najnowszej i supernowoczesnej fabryce „Factory 56” w Sindelfinden pod Stuttgartem. Zakład ruszy we wrześniu z Klasą S, a montaż EQS rozpocznie się w 2021 roku.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA