REKLAMA

Mercedes Klasy T – Citan w wersji rodzinnej

Mercedes zapowiedział nadejście nowego modelu w gamie. Nazywać się będzie Mercedes Klasy T i będzie tak naprawdę osobową wersją Citana nowej generacji.

Mercedes Klasy T Materiały prasowe
Mercedes Klasy T

Mercedes Klasy T ma być nowym, kompaktowym, miejskim vanem dla rodzin oraz miłośników aktywnego wypoczynku, ale służącym także do pracy. Tak określa go producent w oficjalnym komunikacie prasowym.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Począwszy od roku 2022, kiedy to planowany jest następca modelu Citan, pojawi się także Klasa T. Oba samochody opracowywane są w ramach współpracy z Renault-Nissan-Mitsubishi, zatem modele będą bliźniaczymi konstrukcjami do następcy Renault Kangoo – który zresztą już teraz stanowi bazę dla Mercedesa Citana.

Jak zdradza producent, baza małej furgonetki (Citana) posłuży do stworzenia nowego pojazdu, dostosowanego do potrzeb rodzin, będącego jednocześnie odpowiednim towarzyszem dla miłośników aktywnego wypoczynku. Podobnie jak Klasę V, Mercedes-Benz Vans będzie oferował małego vana klientom prywatnym – od pierwszej połowy 2022 r. Jak wspomnieliśmy, nowy model będzie nosił nazwę Klasa T.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Nowa klasa, nowa koncepcja

W dobie wszechobecnych SUV-ów, których zresztą Mercedes ma w swojej ofercie naprawdę sporo, na rynku pojawi się zatem alternatywa w postaci ukierunkowanego na pojemność i przestrzeń modelu Klasy T. Będzie to równocześnie nieco tańsza niż w przypadku SUV-ów opcja na pojemne rodzinne auto.

Nowa Klasa T zaoferuje dużą ilość miejsca i szereg praktycznych rozwiązań – jak choćby szeroko otwierane drzwi przesuwne po lewej i prawej stronie, umożliwiające łatwy i wygodny dostęp do środka także na zatłoczonych parkingach. Oprócz konwencjonalnych układów napędowych dostępna będzie również wersja w pełni elektryczna.

Nowy Citan, nowa Klasa T

W segmencie małych samochodów dostawczych Mercedes-Benz Vans od 2012 roku oferuje dostawczego Citana. W sierpniu ubiegłego roku koncern zapowiedział oficjalnie jego następcę, wraz z wariantem w pełni elektrycznym.

Na bazie tej małej furgonetki powstaną zatem dwa pojazdy: Mercedes-Benz Citan jako pojazd dostosowany do wymagań klientów biznesowych oraz Mercedes-Benz Klasa T, skierowana przede wszystkim do klientów prywatnych.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA