Mercedes Klasy T – kombivan premium od 120 tys. zł

Ruszyła sprzedaż nowego modelu w gamie Mercedesa, a chodzi o nową Klasę T, czyli małego vana dla rodzin i entuzjastów aktywnego spędzania czasu wolnego. Ceny startują od 120 tys. zł.

Mercedes Klasy T fot. materiały prasowe
Mercedes Klasy T
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Niedługo po oficjalnej premierze Mercedesa Klasy T, o której pisaliśmy już wcześniej, można już zamawiać nowego kombivana Mercedesa: Klasę T. Samochód o stosunkowo niewielkich rozmiarach zewnętrznych oferuje dużo przestrzeni w środku. W momencie premiery debiutuje na rynku w czterech wariantach napędu, z dwoma silnikami wysokoprężnymi i dwoma benzynowymi.

REKLAMA

W zależności od wyboru wersji, za najmłodszego członka rodziny Mercedes-Benz Vans trzeba będzie zapłacić od 120 048 zł brutto za model T 160 z silnikiem benzynowym o skromnej mocy 102 KM, do 131 487 zł brutto za wariant z silnikiem Diesla T 180d o mocy 116 KM. Model T 180 z mocniejszą jednostką benzynową (131 KM) kosztuje z kolei od 124 722 zł brutto, a Klasa T w opcji T 160d i silnikiem o mocy 95 KM to wydatek 126 813 zł brutto. Powyższe ceny dotyczą modeli w wersji standardowej.

Mercedes Klasy Tfot. materiały prasowe
Mercedes Klasy T

Z naszych informacji wynika, że samochód będzie dostępny w salonach około wakacji, zatem w sam raz, żeby przetestować możliwości, które oferuje w kwestii komfortu czy funkcjonalności przestrzeni bagażowej. Nowa Klasa T bez problemu pomieści na fotelikach trójkę dzieci, a składana na płasko tylna kanapa czy opcjonalne zintegrowane relingi dachowe pozwolą także przewieźć sporo sprzętu sportowego lub rekreacyjnego. Wnętrze jest przy tym łatwo dostępne dzięki przesuwnym drzwiom bocznym po obu stronach oraz niskiemu progowi załadunkowemu z tyłu – na poziomie 56 cm. Klasa T oferuje przy tym ładowność hamowanej przyczepy do 1500 kilogramów, co umożliwia holowanie przyczep kempingowych i łodzi.

Na pokładzie vana znalazł się także m.in. flagowy system multimedialny MBUX wraz z asystentem głosowym „Hej Mercedes”. O bezpieczeństwo już w standardzie dba siedem poduszek powietrznych, w tym centralna między fotelem kierowcy i pasażera z przodu. Klasa T została również bogato wyposażona w systemy asystujące i bezpieczeństwa.

Mercedes Klasy Tfot. materiały prasowe
Mercedes Klasy T

Dodajmy, że Klasa T dostępna jest w dwóch wariantach wyposażenia opcjonalnego Style i Progressive, które pozwalają dopasować zarówno wygląd, jak i możliwości, do indywidualnych potrzeb. Klasa T oferowana jest w 10 kolorach lakieru, w tym dostępnej wyłącznie dla tego modelu czerwieni rubelitu metalik. Obecnie oferowana wersja, przy wymiarach 4498 mm długości, 1859 mm szerokości i 1811 mm wysokości, oferuje pięć miejsc. Wkrótce pojawi się też wariant z długim rozstawem osi, z maksymalnie siedmioma siedzeniami.

 

REKLAMA