[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Mercedes Klasy X Carlex Design - polski tuning

Polscy tunerzy z firmy Carlex Design wzięli na warsztat Mercedesa Klasy X, a efekt prac jest - jak zawsze - imponujący. Powstały dwie odmiany - miejska i terenowa.

Mercedes Klasy X Off-Road Carlex Design Mercedes Klasy X Off-Road Carlex Design

Mercedes Klasy X, oferowany przez polskiego tunera Carlex Design, jest dostępny w dwóch skrajnie różnych wcieleniach. Jedna z nich to elegancka wersja Urban, a druga to przeznaczona do zadań specjalnych wersja Off-Road.

Pakiet zmian dla wersji miejskiej wynosi 13 995 euro, plus cena samochodu - rzecz jasna. W przypadku "hardkorowego" pick-upa do terenu cena wynosi 16 995 euro, czyli o 3 tys. euro więcej. Ale też więcej jest elementów stylistycznych, zwłaszcza na zewnątrz.

Mercedes Klasy X w wydaniu Off-Road wygląda tak, jakby mogła dotrzeć w najbardziej odludne miejsca na naszej planecie. Potężne terenowe opony ledwo chowają się w mocno poszerzonych nadkolach, a terenowo zawieszenie dodatkowo zwiększa prześwit samochodu.

REKLAMA

REKLAMA

Mercedes Klasy X Off-Road Carlex Design Mercedes Klasy X Off-Road Carlex Design

Na dachu nie ma relingów, za to zamontowany został panel LED-owych szperaczy, które mają umożliwić jazdę w kompletnych ciemnościach. Co ciekawe, zamówić można dodatkowy wzmacniacz brzmienia, który symuluje dźwięk silnika V8.

Terenowy anturaż nie oznacza wcale spartańskich warunków w kabinie. Wręcz przeciwnie. Carlex Design specjalizuje się w wykończeniu wnętrz. Mamy tu więc czarną, luksusową skórę i mieszankę czerni fortepianowej z karbonem.

REKLAMA

Mercedes Klasy X Urban Carlex Design Mercedes Klasy X Urban Carlex Design

Wersja Urban z kolei ma obniżone zawieszenie i osobliwe połączenie eleganckiej 22-calowej felgi i drogowej opony z przodu, z potężnymi oponami do jazdy terenowej na kołach tylnej osi. Na przodzie znaleźć się mogą nawet ceramiczne hamulce, a także symulator brzmienia V8.

REKLAMA

REKLAMA

Mercedes Klasy X Urban Carlex Design Mercedes Klasy X Urban Carlex Design

W kabinie - rzecz jasna - przepych i luksus. Głównie za sprawą foteli Recaro obitych czerwoną skórą i zamszem. Tym samym materiałem obszyto wiele innych elementów, w tym wieniec kierownicy czy podłokietnik.

Która wersja bardziej przypadła wam do gustu? Może obie, albo żadna z nich? Dajcie znać w komentarzach.

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij