REKLAMA

Mercedes Klasy X Yachting Edition od Carlex Design

Polska firma tuningowa znów zaskoczyła motoryzacyjny świat niezwykle efektowną przeróbką. Chodzi o Mercedesa Klasy X, który z roboczego pick-upa zmienił się w luksusowy pojazd na miarę Maybacha.

Mercedes Klasy X Carlex Design Materiały prasowe
Mercedes Klasy X Carlex Design
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 173 307 PLN
Dostępne nadwozia: pick-up-4
SPRAWDŹ OFERTY

Mercedes Klasy X to konstrukcyjny bliźniak Nissana Navary. Jest od niego jednak nieco bardziej komfortowy i lepiej wykonany. Teraz eksperci z polskiej firmy tuningowej Carlex Design pokazali, że tej klasy auto też może kipieć luksusem.

Już na pierwszy rzut oka widać, że zmiany zaszły bardzo daleko. Wprawne oko zauważy, że nawet grill został żywcem przeniesiony z Mercedesa-Maybacha S650 Cabriolet. Z tego hiperluksusowego modelu wzięto też felgi, które w pick-upie prezentują się równie dobrze.

REKLAMA

REKLAMA

Mercedes Klasy X Carlex Design Materiały prasowe
Mercedes Klasy X Carlex Design

Specjaliści z Carlex Design przerobili też wygląd całego nadwozia, montując pakiet stylistyczny wykonany z włókna węglowego. Nowe, masywne zderzaki, poszerzone nadkola, progi czy relingi na przestrzeni ładunkowej dodają pojazdowi charakteru i sprawiają, że wygląda na potężniejszy, niż jest w rzeczywistości.

Wisienką na torcie jest wyłożona drewnem tekowym przestrzeń ładunkowa, co odpowiada nazwie tej limitowanej serii – Yachting Edition.

W kabinie mamy kolejne odniesienie do wspomnianego wyżej Maybacha. Tapicerka jest bowiem obciągnięta luksusową skórą Nappa Porzellan. Fabryczne fotele zostały wymienione na wyjątkowe siedzenia Recaro Sportster, z przodu obite skórą, a z tyłu wykończone… drewnem.

REKLAMA

Mercedes Klasy X Carlex Design Materiały prasowe
Mercedes Klasy X Carlex Design

Ten surowiec pojawia się zresztą w wielu innych miejscach – na desce rozdzielczej , boczkach drzwi, a nawet na kole kierownicy. I wbrew pozorom – przynajmniej na zdjęciach – nie ma wrażenia przeładowania i przekombinowania. Jest po prostu tak, jak chce klient – superluksusowo.

Ile kosztuje taki oryginalny pick-up? Jak podaje Carlex Design, cena przeróbki, wraz z samochodem, zamyka się w kwocie 105 tys. euro. Oczywiście może wzrosnąć, po zamówieniu kilku dodatkowych „ekstrasów”. Aha, seria będzie mocno limitowana, więc trzeba się spieszyć z zakupem.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA