REKLAMA

Mercedes Klasy X jako kamper

Mercedes ma w swojej ofercie samochody kempingowe z rodziny Marco Polo. Teraz jednak do vanów dołącza... pick-up. Zobaczcie kampera na bazie Klasy X.

Mercedes Klasy X z zabudową
Mercedes Klasy X z zabudową

Mercedes Klasy X to pick-up, który jest konstrukcyjnym bliźniakiem Nissana Navary i Renault Alaskana. Zadebiutował na rynku w 2017 roku i w Polsce kosztuje od 175 tys. złotych, czyli znacznie więcej, niż choćby Nissan Navara, wyceniony na niespełna 129 tys. złotych.

Wracając jednak do tematu kampera. Fani tego rodzaju wypoczynku mogą skorzystać z oferty, jaką daje Mercedes. A tak naprawdę nie sam Mercedes, tylko specjalizująca się w tego typu zabudowach niemiecka firma Tischer.

REKLAMA

REKLAMA

Mercedes Klasy X z zabudową
Mercedes Klasy X z zabudową

Niemcy mają już na swoim koncie wiele podobnych przeróbek, opartych na pick-upach i samochodach terenowych. Wśród realizacji znaleźć można między innymi Nissana Navarę właśnie, ale też Volkswagena Amaroka, Toyotę Hilux czy Dodge'a Rama, ale też choćby Land Rovera Defendera.

Korzyść z posiadania kempingowego pick-upa jest duża, w porównaniu do klasycznego kampera, choćby ze względu na właściwości terenowe tych pierwszych. Takim samochodem dojedziesz niemal wszędzie, a po dotarciu na miejsce, w miarę wygodnie się wyśpisz, rozbijając obóz.

REKLAMA

Mercedes Klasy X z zabudową
Mercedes Klasy X z zabudową

Co oferuje przeróbka Klasy X? Mamy tu mieszkalną kabinę pasażerską, która można w razie potrzeby zdemontować i pozostawić na kempingu, jadąc choćby na wycieczkę. Kabina ma miejsce do spania o szerokości 150 centymetrów i długości niemal dwóch metrów.

W środku znajdzie się miejsce dla trzech osób, a trójpalnikowa kuchenka gazowa, pozwoli na przygotowanie ciepłego posiłku. W razie potrzeby, trzy miejsca siedzące można łatwo przerobić na dodatkowe miejsce do spania.

Wśród innych udogodnień mamy składaną umywalkę i ubikację oraz wbudowaną część łazienkową z prysznicem.

REKLAMA

REKLAMA

Mercedes Klasy X z zabudową
Mercedes Klasy X z zabudową

Jeżeli nie ma potrzeby korzystania z sypialnej zabudowy, można skorzystać ze skromniejszej oferty innej niemieckiej firmy VanEssa, zapewniającej dodatki do pojazdów kempingowych.

Wyposażenie to waży 250 kilogramów i składa się z elementów wyposażenia kuchni, wraz z lodówką oraz częścią magazynową. Nie może tu też zabraknąć umywalki oraz dodatkowych miejsc do przechowywania sztućców i innych przydatnych narzędzi kuchennych, a z tyłu rozłożyć można namiot chroniący przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi czy wzrokiem sąsiadów.

Komentarze

 (16)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA