[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Mercedes Klasy X jako kamper

Mercedes ma w swojej ofercie samochody kempingowe z rodziny Marco Polo. Teraz jednak do vanów dołącza... pick-up. Zobaczcie kampera na bazie Klasy X.

Mercedes Klasy X z zabudową Mercedes Klasy X z zabudową

Mercedes Klasy X to pick-up, który jest konstrukcyjnym bliźniakiem Nissana Navary i Renault Alaskana. Zadebiutował na rynku w 2017 roku i w Polsce kosztuje od 175 tys. złotych, czyli znacznie więcej, niż choćby Nissan Navara, wyceniony na niespełna 129 tys. złotych.

Wracając jednak do tematu kampera. Fani tego rodzaju wypoczynku mogą skorzystać z oferty, jaką daje Mercedes. A tak naprawdę nie sam Mercedes, tylko specjalizująca się w tego typu zabudowach niemiecka firma Tischer.

REKLAMA

REKLAMA

Mercedes Klasy X z zabudową Mercedes Klasy X z zabudową

Niemcy mają już na swoim koncie wiele podobnych przeróbek, opartych na pick-upach i samochodach terenowych. Wśród realizacji znaleźć można między innymi Nissana Navarę właśnie, ale też Volkswagena Amaroka, Toyotę Hilux czy Dodge'a Rama, ale też choćby Land Rovera Defendera.

Korzyść z posiadania kempingowego pick-upa jest duża, w porównaniu do klasycznego kampera, choćby ze względu na właściwości terenowe tych pierwszych. Takim samochodem dojedziesz niemal wszędzie, a po dotarciu na miejsce, w miarę wygodnie się wyśpisz, rozbijając obóz.

REKLAMA

Mercedes Klasy X z zabudową Mercedes Klasy X z zabudową

Co oferuje przeróbka Klasy X? Mamy tu mieszkalną kabinę pasażerską, która można w razie potrzeby zdemontować i pozostawić na kempingu, jadąc choćby na wycieczkę. Kabina ma miejsce do spania o szerokości 150 centymetrów i długości niemal dwóch metrów.

W środku znajdzie się miejsce dla trzech osób, a trójpalnikowa kuchenka gazowa, pozwoli na przygotowanie ciepłego posiłku. W razie potrzeby, trzy miejsca siedzące można łatwo przerobić na dodatkowe miejsce do spania.

Wśród innych udogodnień mamy składaną umywalkę i ubikację oraz wbudowaną część łazienkową z prysznicem.

REKLAMA

REKLAMA

Mercedes Klasy X z zabudową Mercedes Klasy X z zabudową

Jeżeli nie ma potrzeby korzystania z sypialnej zabudowy, można skorzystać ze skromniejszej oferty innej niemieckiej firmy VanEssa, zapewniającej dodatki do pojazdów kempingowych.

Wyposażenie to waży 250 kilogramów i składa się z elementów wyposażenia kuchni, wraz z lodówką oraz częścią magazynową. Nie może tu też zabraknąć umywalki oraz dodatkowych miejsc do przechowywania sztućców i innych przydatnych narzędzi kuchennych, a z tyłu rozłożyć można namiot chroniący przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi czy wzrokiem sąsiadów.

Komentarze

 (16)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij