[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Mercedes Klasy X z nowym dieslem V6

Na salonie samochodowym w Genewie Mercedes zaprezentuje swojego pikapa Klasy X z nowym silnikiem Diesla V6.

Mercedes Klasy X 350d 4MATIC Mercedes Klasy X 350d 4MATIC

Mercedes uchylił już rąbka tajemnicy, na kilka dni przed gorącą premierą na salonie samochodowym w Genewie. Wśród kilku innych premier spod znaku gwiazdy pojawi się także użytkowy model - Mercedes Klasy X w wersji X 350d 4MATIC.

Do tej pory użytkownikom Klasy X brakowało mocnej i oszczędnej wersji silnikowej. Inżynierowie Mercedesa wyszli tym oczekiwaniom naprzeciw, wprowadzając model X 350d 4MATIC.

Jest to 3-litrowy silnik V6, który generuje moc 260 koni mechanicznych oraz 550 Nm maksymalnego momentu obrotowego, dostępnego między 1400 a 3200 obr./min.

REKLAMA

Mercedes Klasy X 350d 4MATIC Mercedes Klasy X 350d 4MATIC

Jednostka wysokoprężna współpracuje z seryjną w tej wersji automatyczną skrzynią biegów 7G-TRONIC Plus. Przekładnia ma działać wyjątkowo gładko, szczególnie na stromych podjazdach.

W lepszej trakcji w trudnych warunkach pomóc ma stały napęd na cztery koła 4MATIC, montowany seryjnie, a pokonywanie terenu ułatwi 22-centymetrowy prześwit. Głębokość brodzenia szacowana jest na 60 centymetrów, a kąt natarcia to aż 45 stopni.

REKLAMA

Mercedes Klasy X 350d 4MATIC Mercedes Klasy X 350d 4MATIC

Auto jeździć będzie w jednym z pięciu trybów - Comfort, Eco, Sport, Manual i Offroad. W tej ostatniej nieaktywny będzie system start-stop.

Co więcej, dodatkowo dostępne będą trzy tryby jazdy terenowej - 4MAT do jazdy dynamicznej, 4H do trudnego terenu oraz wykorzystująca przełożenie redukcyjne funkcja 4L.

REKLAMA

Mercedes Klasy X 350d 4MATIC Mercedes Klasy X 350d 4MATIC

Podobnie jak pozostałe wersje Mercedesa Klasy X, model X 350d 4MATIC będzie dostępny w dwóch wersjach wyposażenia - Progressive oraz Power, z których pierwsza wyposażona będzie w 17-calowe koła, skórzaną kierownicę i 8-głośnikowy system audio. W wersji Power auto jeździć będzie na 18-calowych felgach i otrzyma reflektory LED.

Więcej detali poznamy na salonie samochodowym w Genewie, gdzie auto będzie miało oficjalną premierę. Sprzedaż ruszy w połowie roku, a cena w Niemczech zaczynać się ma od poziomu 53,4 tys. euro.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 757 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij